יומן ארועים

Bookmark and Share
לראשונה: סוללת יהלום במילואים תפסה כוננות פורסם בתאריך 09.09.2015
תגיות: מערך ההגנה האווירית , פטריוט , מילואים , פעילות מבצעית
הסתיים תהליך הקמת הסוללה הראשונה במילואים של מערך ה"יהלום" ובשבועות האחרונים אנשי הסוללה תפסו כוננות מבצעית בפעם הראשונה באזור הדרום. "בכל זמן שנידרש נתייצב וניתן את ההגנה הטובה ביותר"
ורד תללה

היא מבצעית: לאחרונה הפכה סוללת המילואים של מערכת "יהלום" (פטריוט) במערך ההגנה האווירית (הגנ"א) למבצעית באופן רשמי. שנה לאחר הקמתה מוצבת הסוללה לפעילות מבצעית באחד מאתרי ההיערכות ברחבי הארץ. מפקד מערך ההגנ"א, תא"ל צביקה חיימוביץ', סייר השבוע בסוללה, שוחח עם מפקדי וחיילי הסוללה ועמד על תהליכי ההכנה ואופן הביצוע של התעסוקה המבצעית. "מדובר בלקט של של מפקדים וחיילים מקצועיים ממערך ה'יהלום' שלאחר תהליך ארוך הפך לסוללה מבצעית ומקצועית שמוסיפה לכוחות של מערך ההגנ"א", אמר תא"ל חיימוביץ'. בשנה האחרונה התבצע תהליך נרחב במערך ההגנ"א להקמת סוללת מילואים ראשונה למערכת הנשק "יהלום". מטרתה המרכזית של הסוללה היא תגבור הכוחות הסדירים בשעת חירום ויצירת הגנה מרבית על אזורים נוספים בלחימה ובשגרה.

"נערכנו לרגע הזה באופן מקיף ועמוק", שיתף רס"ן (מיל') אדיר לויטס, מפקד הסוללה, שעזב את עיסוקו בתחום הנדל"ן למשך מספר שבועות לטובת תפיסת כוננות בגזרה הדרומית. "אנחנו לוקחים אחריות על נכס אסטרטגי וחשוב מאוד למדינת ישראל. אנחנו גאים להיות הכוח שסומכים עליו בהגנה על נכס זה. ניתן לומר שבזה חתמנו את תהליך בניית הסוללה ומעכשיו ובכל זמן שנידרש נתייצב וניתן את ההגנה הטובה ביותר".

"תמיד אהיה מוכן לקריאה"
לוחמי הסוללה במילואים נקראים אליה מכל קצוות הארץ ומעיסוקיהם השונים. הם מחליפים את הבגדים האזרחיים שלהם למדי ב' משופשפים ויוצאים להגן על הבית. כסטודנטים, כמהנדסים או כמתכנתים לא תמיד קל להפסיק את שגרת החיים בן רגע ולהיות לוחם.

סרן (מיל') איתי רוזנברג, המשמש כסגן מפקד הסוללה הגיע הישר מהחופה כדי לתפוס כוננות מבצעית ראשונה. "ביום חמישי התחתנתי, במוצאי שבת נסעתי לסוללה ובוקר למחרת עלינו לתעסוקה מבצעית", הוא תיאר. "תמיד אהיה מוכן לקריאה. הגעתי לפה כי אני מאמין במשמעות ובחשיבות המשימה. כשנסיים את המשמרת המבצעית שלנו מחכה לי מזוודה כך שמפה אני יוצא ישר לירח הדבש", הוא צחק.

גם לסמ"ר (מיל') לילך הכהן, לוחמת בסוללה ומורה בתיכון, יש מי שמחכה לה בבית. "שנת הלימודים החלה, אך למרות בחינות הבגרות הקרבות, אני כאן כשהסוללה צריכה אותי", היא שיתפה.

סוללת מילואים מחזקת את הכוח במערך ה"יהלום"
לפני 24 שנים נקלטה מערכת הנשק "יהלום" במערך ההגנ"א ועד היום אנשי המילואים של המערך גויסו במשך השנים לשירות מילואים בסוללות הסדירות, ללא מסגרת ארגונית שלמה שהכילה את פעילותם. "צריך משאבים רבים על-מנת להחזיק עוד סוללה סדירה", סיפר רס"ן (מיל) אדיר. "לכן הפתרון בסוללת מילואים שכשירה לבצע את משימת הגנת השמיים בכל זמן שתידרש מחזקת את הכוח במערך ה'יהלום'".

 
1 | 2
 

צילום: ורד תללה