יומן ארועים

Bookmark and Share
אלוף שפר נפרד: תמיד ארגיש פה בבית פורסם בתאריך 14.07.2015
תגיות: נמרוד שפר , מפקד חיל-האוויר
פורום המפקדים נפרד היום מאלוף נמרוד שפר, ראש אגף התכנון, אשר צמח בחיל ומילא בו שורת תפקידי שדה ומטה לאורך עשרות שנים. מח"א: "אנחנו מציינים אבל לא באמת נפרדים". שפר: "היתה לי זכות להשתייך לארגון שכזה"
נדב ברגר

"את הטיסה הראשונה שלי עשיתי בנובמבר 1979, האחרונה שלי הייתה לפני שלושה שבועות. פרק הטיסות הוא מתנה. מעבר לחוויית הטיסה, הוא עיצב אותי כבנאדם" - במילים אלו נפרד היום אלוף נמרוד שפר מפורום המפקדים של חיל-האוויר. אלוף שפר התגייס לשורות החיל בשנת 1971, מילא שורת תפקידים פיקוד בשדה ובמטה ובשלוש השנים האחרונות שימש כראש אגף התכנון (אג"ת).

לאחר 36 שנות שירות, רובן המוחלט בשורות החיל, שפר סיפר על תחושותיו לאורך השנים. "הייתה לי את הזכות להשתייך לארגון הזה שהוא יקר מאוד ללבי. כבר הרבה שנים שאני חש גאווה גדולה להיות חלק מזה, עם חבורה של אנשים איכותיים מאוד", אמר. "אני מסיים שירות ארוך עם רגשות מעורבים אבל בהרגשה גדולה של סיפוק. זה ארגון שנותן לך להשפיע על המון אנשים ואם עשית את זה טוב עשית המון, ואני מקווה שעשיתי טוב. אנחנו בידיים טובות וזו הרגשה נהדרת. המון בהצלחה, תמיד ארגיש פה בבית".

מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל, הודה לשפר על שירותו הארוך. "אנחנו מציינים אבל לא באמת נפרדים. דיברנו כבר על הפרק המבצעי כלוחם, אבל התרומה הייתה הרבה יותר מזה - בתחום הפיקודי, המקצועי והאנושי. הערכה ותודה למה שהשארת פה. זה לא נמוג, אלא נמשך", אמר. "זה הבית של מה שעשית ושל מי שאתה וזה יישאר הבית שלך. הדלת תמיד פתוחה".

 
1 | 2 | 3
 
לאחר 36 שנות טיסה, נפרד חיל-האויר באופן רשמי מאלוף נמרוד שפר
לאחר 36 שנות טיסה, נפרד חיל-האויר באופן רשמי מאלוף נמרוד שפר

צילום: הגר עמיבר