יומן ארועים

Bookmark and Share
חיל-האוויר מצטיין באליפות הרפואה פורסם בתאריך 28.06.2015
תגיות: יחידת הרפואה האווירית , יחידת 669 , בסיס שדה-דב
אליפות הרפואה הצבאית התקיימה בשבוע שעבר בהשתתפות מאות אנשי רפואה וביניהם רופאים, פרמדיקים ואף שינניות. יחידות חיל-האוויר בלטו ביכולותיהן וכל הצוותים שהשתתפו מטעם החיל קטפו תארים ראשונים בתחרויות השונות. ובמקום הראשון בתחרות היחידות המיוחדות, יחידת 669
אילון טוהר ודוד גרינוולד

מאות אנשי רפואה משלל בסיסי צה"ל וביניהם רופאים, פרמדיקים, חובשים, סייעות ואף שינניות השתתפו בשבוע שעבר באליפות הרפואה הצבאית, אשר נערכה זו הפעם הרביעית בבסיס ההדרכה של חיל-הרפואה. "מטרת התחרות היא למידה ושיפור המקצועיות של צוותי הרפואה בשגרה, בחירום ובלחימה", מספר קצין הרפואה החיילי (קרפ"ח), אל"ם ארז. התחרות בחנה את הצוותים במגוון רחב של סיטואציות בהן הם עלולים להיתקל כמו טיפול באירוע רב-נפגעים, החדרת עירוי לאחר מאמץ והחייאה וכן בידע תיאורטי.

השנה קטפה שוב יחידת החילוץ והפינוי הקרבי בהיטס (669) של חיל-האוויר את המקום הראשון בבית היחידות המיוחדות, והשאירה מאחור את נבחרות מגלן, דובדבן ועוקץ. "על פניו נראה שכמובילי התחום בצה"ל ננצח בקלות, אבל התחרות הייתה צמודה. מדובר באנשים שלוקחים את מקצוע הרפואה ברצינות, ומעלים כל הזמן את הרמה", מספר רס"ל אלדר, פרמדיק ולוחם אשר הוביל את נבחרת 669 בתחרות. "בשנה האחרונה התאמנו רבות עם אנשי היחידות המיוחדות. התחרות הזאת מסמלת שיא של תקופה בה כמות האימונים המשותפים הלכה ועלתה. כולם הציגו רמה גבוהה ואנחנו שמחים לדעת שאנחנו חלק מהתהליך הזה".

לצד יחידת 669 בלטו יחידות רבות מחיל-האוויר בביצועיהן. הבסיס הטכני של חיל-האוויר זכה במקום הראשון בתחרות הסיעוד, מערך הפסיכולוגיה החילי הוא מערך בריאות הנפש המצטיין ובסיס שדה-דב זכה במקום הראשון בתחום רפואת השיניים. "היתרון של חיל-האוויר הוא בתרבות המצוינות והמקצוענות, והרצון לנצח ולהוביל בכל מקום ובכל עניין", אומר קרפ"ח. "יש לנו אנשים מצוינים ומחויבים למשימה וניתן לראות זאת בתוצאות. ברגע קבלת התעודות הרגשנו תחושה של סיפוק אדיר. העובדה שכל הצוותים שהשתתפו מטעם חיל-האוויר הגיעו למקומות הראשונים, היא מרגשת ומשמחת".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
"מטרת התחרות היא למידה ושיפור המקצועיות של צוותי הרפואה בשגרה, בחירום ובלחימה"
"מטרת התחרות היא למידה ושיפור המקצועיות של צוותי הרפואה בשגרה, בחירום ובלחימה"