יומן ארועים

Bookmark and Share
אחרי 36 שנים בחה"א: נפרדים מאלוף שפר פורסם בתאריך 14.06.2015
תגיות: נמרוד שפר , טייסת "הקרב הראשונה"
האלוף נמרוד שפר, ראש אגף התכנון היוצא, נפרד מחיל-האוויר ומטייסת "הקרב הראשונה" לאחר 36 שנות שירות, כשהוא משאיר מאחוריו קריירה ארוכה. "תקופתי בטייסת עיצבה אותי כטייס וכמפקד והייתה מרכיב מכריע בחיי"
ורד תללה

למראית עין, בוקר שישי האחרון בחדר התדריכים של טייסת "הקרב הראשונה" התנהל כרגיל: אלוף נמרוד שפר היה לבוש בסרבל, בדרכו לעוד טיסה על מטוס ה"ברק" (F-16 C/D). אולם בשונה מטיסותיו האחרונות בטייסת, עם נחיתתו נחתם פרק משמעותי בחייו. לאחר 36 שנים בשירות חיל-האוויר, נפרד אלוף שפר מהטייסת ומהחיל כשהוא משאיר מאחוריו קריירה ארוכה. "זו גאווה ענקית שיש אנשים כמוך בחיל, השארת בנו חותם", אמר לו מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל, בטקס הפסקת הטיסות.

אלוף שפר, ראש אגף התכנון היוצא, התגייס לחיל-האוויר בשנת 1979 וסיים את קורס-הטיס כטייס קרב. במסגרת הקריירה הארוכה שלו בחיל מילא שורה של תפקידים מרכזיים: סגן מפקד טייסת "הקרב הראשונה" בזמן קליטת מטוסי ה"ברק" הראשונים בטייסת, ראש מחלקת מבצעים, מפקד בסיס רמון, וראש מטה חיל-האוויר. לפני כשלוש שנים מונה לראש אגף התכנון של צה"ל, ועתיד לסיים את תפקידו בקרוב.

"באוויר הוא חיה אחרת - חד ומקצוען"
הממשק הראשון של אלוף שפר עם חיל-האוויר החל בזכות דודו שדאג לעשות לו מנוי ל"בטאון חיל-האוויר" כמתנה ליום הולדתו ה-13. מאז עברו שנים רבות בהן חיל-האוויר בכלל וטייסת "הקרב הראשונה" בפרט שהיה למפקדה, מהווים לו בית חם. "תקופתי בטייסת הייתה צבעונית ויוצאת דופן, תקופה שעיצבה אותי כטייס", הוא סיפר בטקס הפרידה המרגש שערכו לכבודו בטייסת. "תמכתם בי ברגעים הקשים והשמחים. הטייסת הייתה לי לסם חיים ולמרכיב מכריע בחיי, היא הייתה עבורי בית-ספר למנהיגות, בסיס לטיסה קרבית ולפיקוד".

ההיכרות בין מפקד חיל-האוויר לאלוף שפר החלה לפני כשנים, כאשר מפקד החיל היה אז מדריכו בבית-הספר לטיסה. "בקורס-טיס נמרוד היה חניך שלא בלט, מאז הוא התגלה כאדם נחוש מאוד. על הקרקע נמרוד אדם נבון, חכם ואמיץ. באוויר הוא חיה אחרת - חד ומקצוען".

 
1 | 2 | 3
 
לאחר 36 שנים בשירות החיל, נפרד אלוף שפר מהחיל כשהוא משאיר מאחוריו קריירה ארוכה
לאחר 36 שנים בשירות החיל, נפרד אלוף שפר מהחיל כשהוא משאיר מאחוריו קריירה ארוכה

צילום: הגר עמיבר