יומן ארועים

Bookmark and Share
רצים עם זוהר: מערך הבקרה במרוץ ALS פורסם בתאריך 14.06.2015
תגיות: מערך הבקרה , ספורט
אנשי מערך הבקרה השתתפו במרוץ להעלאת המודעות למחלת ה-ALS שהתקיים ביום חמישי האחרון. הם רצו לצדו של סא"ל זוהר כרמי, בכיר במערך החולה במחלת ניוון השרירים. "זה מחמם את הלב. יש תחושה שאנחנו לא מתמודדים לבד עם המחלה"
שחר צורני

אנשי מערך הבקרה נפגשו ביום חמישי שעבר לאירוע יוצא דופן: לכמה שעות בודדות הם חדלו את עבודתם השוטפת, החליפו את המדים הכחולים בחולצת ספורט צהובה והשתתפו במרוץ ALS לצדו של סא"ל זוהר כרמי, קצין במערך שלקה במחלה. המרוץ שהתקיים ברמת-השרון ומטרתו להעלות את המודעות למחלה, התקיים זו השנה הרביעית ואורגן על-ידי עמותות "ישראלס" ו"פרס לחיים" העוסקות בקידום המחקר הבינלאומי למציאת תרופה או טיפול למחלה ובתמיכה וסיוע לחולים ולמשפחותיהם.

סא"ל כרמי, סיים את קורס הבקרים ה-50 והמשיך לקריירה ארוכת שנים במערך. בגיל 38, כמה ימים לפני שהתמנה למפקד יחידת הבקרה הדרומית, הוא התבשר כי הוא חולה במחלת ALS - מחלת ניוון שרירים התוקפת את העצבים האחראיים לתנועה. למרות הבשורה הקשה, הוא החליט לקבל את התפקיד ולמלאו במסירות ונאבק להמשיך את חייו כסדרם: הוא הרחיב את משפחתו, המשיך לבצע את עבודתו, להוות דוגמא לפקודיו ולהשפיע על סביבתו. "זה לא מובן מאליו שלמרות המחלה הוא המשיך לשרת", אמר אל"ם ערן, מפקד מערך הבקרה. "זה מראה כמה המערך חשוב לו ויוצר מחויבות גם אצל אחרים".

אנשי מערך הבקרה שלקחו חלק במרוץ הגיעו על-מנת לכבד ולחזק את משפחת כרמי. "המערך הוא קטן ומשפחתי. הוא סוג של בית שהוא גם מקצועי, גם מבצעי וגם חברתי", הסביר אל"ם ערן. "זה המעט שאנחנו יכולים לעשות כדי לחבק את זוהר ואת המשפחה ולתמוך בהם". המרוץ הוא לא הדרך היחידה של המערך להפגין סולידאריות. אנשיו נמצאים לצדו של סא"ל כרמי גם באירועים כמו ימי הולדת, מרוצים נוספים וימי עיון שונים המתקיימים בהשראת דמותו הייחודית. "המערך נמצא איתנו בכל שלב, החל מבדברים הקטנים ביום-יום ועד לרמה המקצועית והצבאית", שיתפה רותם כרמי, אשתו של זוהר. "זה מחמם את הלב. יש תחושה שאנחנו לא מתמודדים לבד עם המחלה".

 
1 | 2 | 3
 
למרות הבשורה, החליט כרמי להיאבק ולהמשיך את חייו כסדרם
למרות הבשורה, החליט כרמי להיאבק ולהמשיך את חייו כסדרם