יומן ארועים

Bookmark and Share
"כשמשמחים אדם, עוזרים לו להחלים" פורסם בתאריך 30.06.2015
תגיות: למען הקהילה , בסיס תל נוף
מש"קית יח"צ בבסיס תל-נוף יזמה פרויקט מיוחד: כ-70 ילדים הסובלים ממחלות הסרטן והסי.פי (שיתוק מוחין) ביקרו אתמול בבסיס תל-נוף וצפו מקרוב במסוקים ובמטוסים שבו. "אני מאמינה שכשגורמים לאדם לשמוח, עוזרים לו להחלים"
דוד גרינוולד

אורחים מיוחדים הגיעו אמש לבסיס תל-נוף: כ-70 ילדים הסובלים ממחלות הסרטן והסי.פי (שיתוק מוחין) השתתפו ביום כיף שאורגן במיוחד עבורם בבסיס. את האירוע יזמה מש"קית יח"צ בבסיס, רב"ט נוי פראג', שיצרה קשר עם עמותות "משען למרפא" ו"להושיט יד" התומכות בילדים חולים והזמינה אותם לבסיס תל-נוף. "אני מאמינה שכשגורמים לאדם לשמוח, לוקחים קצת מהצרות שלו ועוזרים לו להחלים. התרגשתי מאוד לראות את הילדים", סיפרה רב"ט פראג'. "הילדים נהנו ואנחנו שמחים ביחד איתם. הם מוזמנים לחזור לתל-נוף מתי שירצו, ותמיד יהיו האורחים המיוחדים שלנו".

היום המיוחד נפתח בליין טייסת "דורסי הלילה", בו צפו הילדים מקרוב באחד ממסוקי ה"יסעור" (CH-53) של הטייסת. לאחר מכן חצו הילדים את הכביש ונכנסו לטייסת מנ"ט (מרכז ניסויי טיסה) השכנה, אשר הכינה מבעוד מועד את מטוסי ה"בז" (F-15a/b/c/d) ה"ברק" (F-16c/d) וה"סופה" (F-16i) לתצוגה במיוחד עבורם. טייסי ומהנדסי הניסוי חיכו לילדים ליד המטוסים, הסבירו להם על חלקי המטוס השונים ועזרו להם לעלות לתא הטייס.

גם ההורים המלווים הוכיחו בקיאות מרשימה בחומר. "פה נמצא הדלק, הבועה שסוגרת את התא נקראת חופה ואפשר להבדיל בין המטוסים לפי הזנבות: לאחד יש זנב אחת ולשני יש שתיים", הסביר האב המלווה ג'קי בכר לבנו דן בן ה-5, החולה בלוקמיה. לדבריו, יום שכזה מעניק לילדים כוח להמשך הטיפולים ומשכיח מהם לכמה שעות את מחלתם. "רוב היום הילדים בטיפולים וחשוב לתת להם לצאת לכמה שעות מהבית או מבית-החולים כדי להתאוורר. דן בונה מטוסים מלגו והוא מתרגש לראות את המטוסים בעיניים", מספר ג'קי, שמבחינתו מדובר בסגירת מעגל: את שירותו הצבאי עשה בטייסת המנהלה של בסיס תל-נוף. "שמחתי להצטרף ולהגיע לבסיס אחרי הרבה שנים. זה תמיד מרגיש כמו בית".

אנשי טייסת מנ"ט חייכו לא פחות מאורחיהם הצעירים. "זו חוויה מטלטלת. הילדים האלה עוברים חוויה לא פשוטה בחיים, ולנו יש את ההזדמנות להשכיח מהם את הצרות ולחזק את תחושת השייכות שלהם למדינה", סיפר רס"ן ש', מהנדס ניסוי במנ"ט שליווה את הילדים. "מדובר באירוע מיוחד. העמדנו לכבודם את כל ליין המטוסים של הטייסת, זה המעט שיכולנו לעשות בשבילם". רגע לפני העלייה לאוטובוס, הילדים לא שכחו להודות למארחיהם. "מאז שנכנסתי לכאן הבוקר, נכנסתם לי ללב", אמר חיים המרותק לכסא גלגלים. "זה שווה הכל", אמרה רב"ט פראג' בהתרגשות.

 
1 | 2 | 3 | 4
 
את האירוע יזמה מש"קית יח"צ בבסיס, רב"ט נוי פראג', שיצרה קשר עם עמותות "משען למרפא" ו"להושיט יד"
את האירוע יזמה מש"קית יח"צ בבסיס, רב"ט נוי פראג', שיצרה קשר עם עמותות "משען למרפא" ו"להושיט יד"

צילום: הגר עמיבר