יומן ארועים

Bookmark and Share
ראש להק האוויר הנכנס: תא"ל ניר ברקן פורסם בתאריך 29.04.2015
תגיות: ראש להק אוויר , החלפת פיקוד
תא"ל ניר ברקן נכנס היום לתפקיד ראש להק האוויר והחליף את תא"ל טל קלמן, שעובר לתפקיד ראש המטה. בחודשים האחרונים ביסס תא"ל קלמן את תפקידו החדש של להק האוויר כאחראי על ההדרכה והאימונים בחיל
דוד גרינוולד

החלפות פיקוד בצמרת חיל-האוויר: תא"ל ניר ברקן נכנס היום לתפקיד ראש להק האוויר (רל"א) ויחליף בתפקיד את תא"ל טל קלמן, שנכנס לתפקיד מאז ספטמבר 2014. כחלק מתכנית השינויים במטה החיל ופתיחת להק מבצעי אוויר, תא"ל קלמן היה ראש להק האוויר הראשון במתכונתו החדשה כלהק המתרכז באימונים ובהדרכה והיה זה שהחל את מלאכת ההקמה שלו. "קידום בכירי החיל לתפקידי מפתח במטה הכללי חייב אותנו לשינויים באיוש לצד המשך נחוש של מימוש שינוי חיל-האוויר ומבנהו", אמר מפקד חיל-האוויר האלוף אמיר אשל. "להק אוויר החדש עתיד להיות מסד מוצק ואיכותי להתפתחות חיל-האוויר וכשירותו, בתחומים רבים. יחד עם להק מבצעי אוויר נעמיד מטה הפעלת כח מקצועי ומיומן בעל יכולות שטרם ידענו כמותן. תא"ל ניר ברקן מקבל את הפיקוד. עליך לקחת את היצירה, לשייפה ולצקת בה תוכן. יכולותיך הפיקודית וניסיונך בבניין הכוח הם נכסים יקרי ערך להצלחה".

תא"ל ניר ברקן נכנס בשערי מטה חיל-האוויר בפעם השלישית: בעבר שימש כראש ענף ארגון וכראש מחלקת תכנון וארגון (תוא"ר), ובתפקידיו האחרונים פיקד על בסיסי רמת-דוד וחצרים. עתה, כראש להק האוויר, יהיה האחראי על התחום האסטרטגי, תכנון המערכה, ניהול הידע, ההדרכה והאימונים של חיל-האוויר. "זר לו ישמע את דבריי וודאי יזקוף אוזניו וישאל - אז למה לשנות? מדוע לעצב מחדש? מדוע לעדכן? לאותו זר אומר שזה כבר קשור בגנום שלנו. התוצאות טובות, ומול זה תכונה של שאיפה לשלמות", אמר תא"ל ברקן. "תכונה ישראלית, תרבות חיל-אווירית. מתחקרים, מבקרים, שואלים, בודקים ומשנים, מתקדמים ומתפתחים. האתגרים לפנינו מורכבים - מימוש ההקמה, מימוש הפוטנציאל בשינוי, לצד הובלה איכותית ומקצועית של עולמות התוכן עליהם אנחנו מופקדים. אני מודע לאחריות ומשוכנע שיחד נעמוד במשימה".

תא"ל קלמן נפרד מתפקיד רל"א לאחר שבעה חודשים, אך יישאר בקריה וישמש כראש מטה חיל-האוויר. "אני מסיים היום שבעה חודשים כראש להק אוויר. קדנציה קצרה אך אינטנסיבית ומאתגרת מאוד", אמר תא"ל קלמן. "ניר - אתה מקבל לידיך להק תוך כדי תהליך ההקמה בתקופה רגישה מאוד. אני בטוח שתדע למצות את כישוריך וניסיונך הרב בשדה ובמטה בהובלת הלהק לעידן החדש".

 
1 | 2
 
תא"ל טל קלמן. קדנציה קצרה אך אינטנסיבית
תא"ל טל קלמן. קדנציה קצרה אך אינטנסיבית