יומן ארועים

Bookmark and Share
"להצטיין בחיל מצוין זה לא עניין של מה בכך" פורסם בתאריך 13.04.2015
תגיות: מצטיינים , מפקד חיל-האוויר , אמיר אשל , יום העצמאות
לרגל אירועי יום העצמאות ה-67 למדינת ישראל העניק מפקד חיל-האוויר תעודות הוקרה למצטייני החיל ונפגש עם החיילים הבודדים המשרתים בחיל. "אתם התקווה והעתיד שלנו, אתם עמוד האש שמסמן את המשך דרכנו"
נעמי צורף

במסגרת אירועי יום העצמאות ה-67 למדינת ישראל פגש אתמול מפקד חיל-האוויר, האלוף אמיר אשל, את הקצינים המצטיינים ואת החיילים הבודדים על-מנת להוקיר תודה על פועלם. אל האירוע הגיעו רבים ממפקדי החיל הבכירים ובמסגרתו הוענקו תעודות הערכה לקצינים המצטיינים ולמצטייני הנשיא. "האנשים הם סודנו", אמר מפקד חיל-האוויר. "אומרים עלינו שאנחנו חיל מצטיין, לאורך השנים התבלטנו בהישגים ותרבות ארגונית מרשימה ואנחנו כמובן לא חפים מטעויות. להצטיין בחיל מצוין זה לא עניין של מה בכך".

הקצינים המצטיינים הגיעו מדרגים ותפקידים שונים, מהטייסות ומיחידות הקרקע, מהבסיסים ומהמטה כאחד. "אתם מקבלים את התעודות לא על הישג חד פעמי אלא על עשייה לאורך זמן, על היכולות והכישורים הבולטים שלכם ועל הדוגמא האישית שאתם נותנים לסובבים אתכם", הסביר מפקד חיל-האוויר. "אתם התקווה והעתיד שלנו, אתם עמוד האש שמסמן את המשך דרכנו".

מהתפוח הגדול לבית-הספר להגנה אווירית
במסגרת האירוע פגש מפקד החיל גם את החיילים הבודדים המשרתים בחיל. "מבחינתי אתם הסמל לעצמאות", אמר להם. "החלטתם לשרת, לתת מעצמכם ולעשות זאת חרף כל הקשיים שעמדו בפניכם ולא הפסקתם להבין בחשיבותו ומשמעותו הרבה של השירות בצבא".

רב"ט אילנה צור, עלתה לבדה מניו-יורק בגיל 22 כדי לשרת בצה"ל. כיום היא משרתת כמדריכת קליעה בבית-הספר להגנה אווירית. "אבי ישראלי וביקרתי הרבה בישראל כילדה, התחברתי מאוד לתרבות ולאנשים והיה ברור לי שאני רוצה לעלות", סיפרה. "היה חשוב לי להתגייס כי הצבא הוא חלק גדול מהחיים בישראל".

כאשר ביקשה לעלות בתום לימודי התיכון הוריה סרבו ובקשו שתרשם ללימודי תואר ראשון ולאחר שתסיים תבחן את האפשרות שוב. כשסיימה את התואר בפסיכולוגיה היה ברור לרב"ט צור שהיא רוצה לעבור לישראל. "ההורים שלי חשבו שאשכח מהרעיון אבל לא כך היה", אמרה. לאחר מספר חודשים באולפן לעברית היא התגייסה. "רציתי מאוד להיות מדריכה ולכן עבדתי קשה כדי ללמוד את השפה כמו צריך. עשיתי את הקורס הכי מגניב שאפשר לדמיין ואני מאוד נהנת מהתפקיד שלי היום". רב"ט צור שואפת להשתקע בישראל ולהמשיך ללימודי תואר שני באחת מהאוניברסיטאות כשתשתחרר.

 
1 | 2 | 3
 
"להצטיין בחיל מצוין זה לא עניין של מה בכך"
"להצטיין בחיל מצוין זה לא עניין של מה בכך"

צילום: הגר עמיבר