יומן ארועים

Bookmark and Share
כך מכשירים כלבני גישוש בחיל-האוויר פורסם בתאריך 12.04.2015
תגיות: כלבים
אילוף כלבים היא מיומנות מיוחדת. הכלבנים בחיל-האוויר אחראיים ללמד את הכלבים לשבת, לקפוץ ובקורס גישוש גם לגשש על-פי הוראה מהירה. קורס גישוש מכשיר אותם להיות כלבני גישוש ולמעשה הכוח הראשון שמתריע על פעילות חבלנית עוינת בבסיסי חיל-האוויר
ורד תללה

במסגרת קורס שמכשיר כלבני גישוש יצאו לאחרונה החניכים לאימון בוקר עם כלביהם. זה היה אחד מתוך עשרות אימונים שמבצעים מידי בוקר כלבני הגישוש לעתיד, שיהוו את הכוח הראשון שמתריע על פעילות חבלנית עוינת (פח"ע) בבסיסי חיל-האוויר. "מוטלת עליהם אחריות כבדה ומשמעותית", הסביר סמ"ר סרגיי קוזמנקו, מפקד הקורס שהחל גם הוא את דרכו ככלבן בקורס בבסיס חצור. "אנחנו מכשירים אותם פה ברמה גבוהה מאוד ונותנים להם את כל הכלים האפשריים על-מנת שיוכלו לתת מענה מבצעי לכל מקום שיהיה זקוק להם בחיל".

עבור רוב החניכים בקורס נוכחות הכלב בחייהם הייתה מאז ומתמיד. סמ"ר קוזמנקו סבור כי לידע כלבני שיש לחניכים לפני הקורס אין משמעות וזה לא נדרש מכלבן מתחיל. "אין צורך בידע כלבני כדי לעבור קורס כזה, ולמעשה אנחנו מעדיפים שהחניכים יבואו בלי רקע", הוא התוודה. "בקורס אנחנו בונים כלבן מאפס לכלבן גישוש מצוין. מוטיבציה גדולה היא סוד ההצלחה".

"תחושת אדרנלין ואחריות מטורפת"
אילוף כלבים היא מיומנות מיוחדת. הכלבנים בחיל-האוויר אחראיים ללמד את הכלבים לשבת, לקפוץ ולגשש על-פי הוראה מהירה. "בשלבים הראשונים של הקורס אנחנו מלמדים אותם לדעת לתת טיפול בסיסי לכלב", סיפר סמ"ר קוזמנקו. "להאכיל אותו, לרחוץ אותו ולנקות אחריו. השלב הבא, הוא אימוני הגישוש - בו אנחנו מלמדים אותם איך להתנהל עם הכלב בזמן פעילות גישוש מבצעית. ראוי לציין שהכלב הוא לא מכונה ולכן לכל כלבן יש את השיטה שלו לאמן את הכלב ולגרום לו להקשיב לו, הקורס אורך כחמישה חודשים".

בתום הקורס כלבני הגישוש הטריים ישלחו אל הבסיסים השונים וישמרו עליהם מפני אירוע פח"ע, אבל עד אז הם ימשיכו לחזק את מיומנות הגישוש של כלביהם באימוני הבוקר הקרים. "כשהם יסיימו את הקורס ויצאו לשטח הם ירגישו את תחושת האדרנלין והאחריות המטורפת שיש על כתפיהם. כמו שאני מרגיש בכל אירוע מחדש", משתף סמ"ר קוזמנקו. "אנחנו אחראיים לשמור על השקט של החיילים ועל מטוסי החיל".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
הכלבנים בחיל-האוויר אחראיים ללמד את הכלבים לשבת, לקפוץ ולגשש
הכלבנים בחיל-האוויר אחראיים ללמד את הכלבים לשבת, לקפוץ ולגשש