יומן ארועים

Bookmark and Share
תעודת הערכה לסמ"ר אלמוג שילוני ז"ל פורסם בתאריך 03.03.2015
תגיות: זיכרון
משפחתו של סמ"ר אלמוג שילוני קיבלה היום תעודת הערכה ממפקד חיל-האוויר בשם בנם שנהרג בפיגוע דקירה בחודש נובמבר 2014. "אלמוג היה דוגמה בחייו ובמותו"
מערכת אתר חיל-האוויר

משפחת שילוני הגיעה היום בהרכב חסר מאוד לקבל תעודת הערכה ממפקד חיל-האוויר, האלוף אמיר אשל בשם בנם, סמל ראשון אלמוג עשהאל שילוני ז"ל שהראה אומץ לב, אחריות ודוגמה אישית. משפחתו של סמל ראשון שילוני, תקים בית לחיילים בודדים בעיר מודיעין, בשם "בית אלמוג".

מפקד חיל-האוויר אמר בטקס הענקת התעודה:"זהו ארוע מיוחד בו חיל שלם מציין מעשה של חייל. אלמוג גם ברגעיו האחרונים עשה את הדבר הנכון. אלמוג הוא סמל לא רק במותו, אלא בחיוו, בנכונות שלו להתגייס בדרך הפיקוד שלו". מפקד החיל פנה אל משפחתו של אלמוג ואמר, "הברית שלנו נולדה בדם אבל יש לה חיות משלה. אני חש החמצה שלא יכולתי לתת את התעודה הזו לאלמוג עצמו".

ביום שני, י"ח במרחשון התשע"ה, 10 בנובמבר 2014, היה סמ"ר שילוני בדרכו לבסיס נבטים בתחנת רכבת ההגנה בתל אביב הותקף על - ידי מחבל והתנגד לניסיון חטיפת נשקו תוך כדי שהוא נלחם בו וזאת על אף שנפצע קשה מהתקיפה. סמל ראשון אלמוג, זכרו לברכה, מנע פיגוע גדול יותר בשל התנגדותו לניסיון החטיפה. במעשיו הראה דבקות במשימה לאור המטרה ונכונות ללחום ולבצע את תפקידו תוך סיכון אישי.

סמל ראשון אלמוג שילוני ז"ל, מפקד כיתה בפלגת הנגב, בכוחות ההגנה הקרקעית של בסיס נבטים, בוגר המחזור הראשון של מפקדי כיתות מפרויקט 'נצח יהודה'. עם גיוסו לחיל-האוויר במרץ 2013 התראיין לאתר חיל-האוויר וסיפר: "תמיד רציתי להיות לוחם, לקראת הגיוס עשיתי אימוני כושר, ריצות. התכוננתי לכך הרבה".

תא"ל ליהוא הכהן, מפקד בסיס נבטים בו שרת אלמוג ז"ל, אמר בטקס: "זכיתי ללמוד על אלמוג, הבנתי ממי קיבל את הערכים והאישיות. מהבית, מאבא ואמא. אלמוג סלל את הדרך לרבים שילכו אחריו, הוא היווה דוגמה אישית, חייל עם מנוע פנימי חזק. אדם עם לב טוב ורחב, תמיד ראשון לעזור. הכל בצנעה ובשקט".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
מפקד חיל-האוויר: "אלמוג גם ברגעיו האחרונים עשה את הדבר הנכון"
מפקד חיל-האוויר: "אלמוג גם ברגעיו האחרונים עשה את הדבר הנכון"

צילום: גיא אשש