יומן ארועים

Bookmark and Share
רא"ל גדי איזנקוט קיבל את הפיקוד על צה"ל פורסם בתאריך 16.02.2015
תגיות: ראש המטה הכללי (רמטכ"ל) , בני גנץ , גדי איזנקוט
ראש המטה הכללי, רא"ל בנימין (בני) גנץ סיים היום את תפקידו והעביר את הפיקוד על צה"ל לרא"ל גדי איזנקוט שקיבל את דרגותיו מוקדם יותר היום. במהלך ארבע השנים בהן כיהן גנץ כרמטכ"ל ניתן דגש על השילוביות בין הזרועות
נעמי צורף

בטקס שנערך ברחבת הטקסים בקריה העביר היום רא"ל בנימין (בני) גנץ, הרמטכ"ל היוצא, את הפיקוד על צה"ל לרא"ל גדי איזנקוט. במהלך ארבע השנים האחרונות בהן כיהן כרמטכ"ל ניתן דגש על השילוביות בין חיל-האוויר ליתר זרועות צה"ל וחיל-האוויר הוביל משימות רבות וחשובות, והשתתף באופן מלא במבצעים הן בהגנה והן בהתקפה. בתקופת כהונתו הגיעו לחיל-האוויר מטוסי ה"לביא" (M-346) וה"שמשון" (C-130J) ונחתה עסקת ה"אדיר" (F-35I). "אני מעביר את הפיקוד לגדי, חברי, שמהיכרותי איתו ימשיך ויוביל את צה"ל באחריות ובבטחה", כתב הרמטכ"ל היוצא בפקודת היום שהופצה מטעמו. "זכיתי ללחום לצד ולפקד על לוחמים אמיצים ונחושים, שפעלו מתוך תחושת שליחות ואהבת הארץ".

"אני נכנס לתפקיד בתקופה רווית אתגרים", כתב רא"ל גדי איזנקוט בפקודת היום שפורסמה. "בתחושת שליחות עליונה ומתוך הכרה בגודל האחריות על כתפיי, אני מקבל היום את תפקיד ראש המטה הכללי ה-21 של צה"ל". הרמטכ"ל הנכנס, רא"ל גדי איזנקוט, שירת עד לאחרונה כסגן הרמטכ"ל. במסגרת כהונתו הוא ביקר בבסיס נבטים בחודש אוקטבור האחרון וקיבל סקירה על הפעילות החיל ובניין הכוח מראש המטה תא"ל עמיקם נורקין. "האתגר של הדור שלנו, שלכם הוא מורכב יותר", אמר במהלך הביקור. "הרשים אותי לראות את איכות האנשים במבצע 'צוק איתן'. זה סוד העוצמה".

"התמונה איננה שלמה בלי כלל המרכיבים"
לאחרונה הגיע רא"ל בני גנץ לביקור פרידה מחיל-האוויר בבסיס תל-נוף. הוא יצא לטיסה במטוס ה"בז" (F-15) של טייסת "אבירי הזנב הכפול". במהלך הטיסה בחן את הזירה הצפונית ממבט על וחלף בדרך מעל ירושלים. "כל מרכיב בצה"ל חשוב והתמונה איננה שלמה בלי כלל המרכיבים", הוא אמר בפגישה עם פורום המפקדים החילי. "אך אין ספק שמבחינה אסטרטגית חיל-האוויר והמודיעין מהווים את אבן הראשה של צה"ל. אתם עושים במקצועיות את מה שצריך לעשות ואיך שצריך לעשות. אתם מבצעים כל דבר בהצטיינות יתרה, החל מהדברים האסטרטגים ועד לפרטים הקטנים. חיל-האוויר לא משאיר אף חוליה מאחור". מפקד החיל הודה לרמטכ"ל על האמון ושיתוף הפעולה הקרוב.

 
1 | 2 | 3
 
לאחרונה הגיע רא"ל בני גנץ לביקור פרידה מחיל-האוויר בבסיס תל-נוף
לאחרונה הגיע רא"ל בני גנץ לביקור פרידה מחיל-האוויר בבסיס תל-נוף

צילום: הגר עמיבר