יומן ארועים

Bookmark and Share
אתגר ההגנה: גם בצפון פורסם בתאריך 21.01.2015
תגיות: הגנה אווירית , כיפת ברזל , שחר שוחט , גזרה צפונית
מערך ההגנה האווירית משנה את פריסתו מעת לעת על-פי הערכות המצב בצה"ל. מפקד מערך ההגנה האווירית הגיע היום לסיור בצפון כדי לבחון את היערכותם של לוחמי המערך בפריסה החדשה. "אנחנו ממשיכים לעבות את יכולתנו ולחדד את חושינו"
נעמי צורף

לוחמי "כיפת ברזל" פרסו במהלך השבוע בגזרת הצפון. מפקד מערך ההגנה האווירית (הגנ"א) תא"ל שחר שוחט הגיע הבוקר לביקור בפריסה החדשה על-מנת לבחון את ההיערכות להגנה על יישובי הצפון. "מערך ההגנ"א הוא מערך מגן ולכן עלינו לבצע את ההכנות הנדרשות מראש", אמר מפקד המערך. "ההצלחה שלנו תימדד בהפגנת ידע מקצועי, מוכנות, דריכות ונחישות עליהם שמנו דגש בתקופה האחרונה".

בשעות אלו לוחמי "כיפת ברזל" עומדים דרוכים ומוכנים לכל פעילות לה הם עלולים להידרש. "כבר מסוף מבצע 'צוק איתן' אנו נערכים למגוון תרחישים בכל הזירות. תהליך הכנת הלוחמים והמערכות הוא ארוך ומשמעותי ולא החל מהרגע להרגע כפי שאולי נדמה לאזרחים בבית", הסביר מפקד המערך.

מערך ההגנ"א ממשיך לעבות את היכולות
מאפייני הזירה הצפונית שונים מאלו איתם התמודדו אנשי המערך בקיץ האחרון. במהלך מבצע "צוק איתן" הפגין גדוד "כיפת ברזל" יכולות משמעותיות ואף זכה באות הערכה מטעם הרמטכ"ל על פעילות זו. "להצלחה או אי-הצלחה שלנו יכולה להיות השפעה על ההתפתחויות העתידיות", אמר תא"ל שוחט בשיח עם הלוחמים. "כרגע אנחנו ממשיכים לעבות את יכולותינו ולחדד את חושינו על-מנת לאפשר שמירה על רציפות תיפקודית במידה ויהיו התפתחויות".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
"להצלחה או אי-הצלחה שלנו יכולה להיות השפעה על ההתפתחויות העתידיות"
"להצלחה או אי-הצלחה שלנו יכולה להיות השפעה על ההתפתחויות העתידיות"

צילום: הגר עמיבר