יומן ארועים

Bookmark and Share
"הפגנתם יכולות יוצאות מן הכלל" פורסם בתאריך 19.11.2014
תגיות: שיתוף פעולה , שת"פ עם זרים , חילות אוויר זרים
מייג'ור גנרל רוברט מ. לווינשטיין הגיע לביקור בישראל בשבוע שעבר. כמקבילו של מפקד מערך ההגנה האווירית סיפר על התרשמותו מתוצאות העימות האחרון ועל השאיפה להעמקת הקשר בעתיד. "נמשיך לפעול כדי לסייע לחיל-האוויר לבצע את משימותיו בצורה מיטבית"
נעמי צורף

מייג'ור גרנרל רוברט מ. לווינשטיין, סגן מפקד הפיקוד המבצעי של חיל-האוויר הגרמני המקביל למפקד מערך ההגנה האווירית של חיל-האוויר התארח בישראל השבוע. "מערך ההגנה האווירית הישראלי הפגין את יכולותיו המבצעיות לאחרונה בצורה יוצאת מן הכלל, כפי שציפיתי", הוא אמר. "שמחתי לפגוש את אנשי המערך ולהוויכח עד כמה הם בעלי מוטיבציה ויכולות גבוהות ומאומנים היטב".

במהלך ביקורו הגיע מייג'ור גנרל לווינשטיין לביקור בסוללות "כיפת ברזל" ו"יהלום" הפרוסות ברחבי הארץ ולבית-הספר להגנה אווירית בדרום בו הוצגה בפניו תפיסת ההדרכה וההכשרה הייחודית של המערך וכן בטייסת "המל"טים הראשונה". "בעימות האחרון התרשמתי מאוד משיתוף הפעולה בין הכוחות המתמרנים לכוחות האוויריים", הסביר. "זו יכולת מרשימה שנשמח ללמוד מכם".

אחת ממטרות ביקורו היא העמקת שיתוף הפעולה בין החיילות ובחינת חילופי ידע אפשריים על-מנת להעצים כל אחד מהחיילות. "שיתוף הפעולה בנינו קיים שנים רבות והוא התהדק עוד יותר בשלוש השנים האחרונות", סיפר מייג'ור גנרל לווינשטיין. "חשוב לנו לבחון כיצד נוכל לחזק את הקשר בין החיילות והמערכים המקבילים של שני הצבאות. גם בעתיד נמשיך לפעול כדי לסייע לחיל-האוויר לבצע את משימותיו בצורה מיטבית".

מייג'ור גנרל לווינשטיין הדגיש שקשר משמעותי חשוב שיחבר גם בין האנשים והלוחמים ולא רק בין המפקדים הבכירים. "חשוב לנו להעמיק את שיתוף הפעולה גם ברמת הלוחמים, אנו שואפים ליצור היכרות אישית בין לוחמי החיילות השונים על-מנת להכיר את המערכות השונות ולהבטיח עבודה משותפת טובה יותר בעתיד".

צילום: גיא אשש