יומן ארועים

Bookmark and Share
לראשונה בחיל: סגנית מפקד טייסת פורסם בתאריך 19.11.2014
תגיות: נחשון (גאלפסטרים–5) , נשים בחיל , מינויים , בסיס נבטים
רס"ן ג', טייסת במערך התובלה, נבחרה להיות סגנית מפקד טייסת א' (סמ"ט א') בטייסת ה"נחשון" בנבטים. זאת הפעם הראשונה שטייסת נבחרת למלא את התפקיד. "רס"ן ג' נבחרה בזכות כישוריה והישגיה. זו נקודת ציון חשובה לנו כבסיס וכחיל"
שני פומס

רס"ן ג', טייסת במערך התובלה של חיל-האוויר, נבחרה להיות האישה הראשונה שתמלא תפקיד של סגנית מפקד טייסת א' (סמ"ט א'). את התפקיד הזה היא תמלא בטייסת "הנחשון" בבסיס נבטים בנגב - טייסת המפעילה מטוסי "נחשון" (גאלפסטרים) ומשתתפת במשימות מודיעין ובקרה אווירית.

המסלול אותו עברה רס"ן ג' בחיל-האוויר הוא המסלול הקלאסי של מערך התובלה: היא התגייסה בשנת 2003 לקורס-טיס מספר 151 וסיימה אותו כטייסת תובלה. בהמשך עברה בטייסת התובלה הקלה בשדה-דב "מלכי האוויר" וטסה גם על מטוסי ה"קרנף" (הרקולס) בטייסת "אבירי הציפור הצהובה" בנבטים. בנוסף לכך, עסקה רס"ן גל גם בהדרכה, כמדריכה בבית-הספר לטיסה ובתפקידה האחרון הייתה סגנית מפקד טייסת ב' (סמ"ט ב') ב"מלכי האוויר". רס"ן ג' לא מתרגשת מהבחירה והייתה שמחה אם לא הייתה אייטם חדשותי, מהעיניים שלה היא עשתה את הדרך שהתאימה לה ושמחה על ההזדמנות שניתנה לה.

רס"ן ג' תיכנס לתפקיד החדש בטייסת "הנחשון" בקיץ 2015 ובחודשים הקרובים היא תחל הכשרה לתפקיד קברניטה ב"נחשון". "רס"ן ג' נבחרה בזכות כישוריה והישגיה, אני גאה בה ומאמין שהיא תהיה סמ"טית א' מעולה, זו נקודת ציון חשובה לנו כבסיס וכחיל", אמר על המינוי החדש תא"ל ליהוא הכהן, מפקד בסיס נבטים. "טייסת 'הנחשון' נמצאת בלב העשייה המבצעית של החיל ותמשיך לפעול ביחד עם כל בסיס נבטים במשימות החיל".

 
1 | 2 | 3
 
"רס"ן ג' נבחרה בזכות כישוריה והישגיה"
"רס"ן ג' נבחרה בזכות כישוריה והישגיה"