יומן ארועים

Bookmark and Share
מהנייר לבטון: הנחת אבן פינה ל"אדיר" פורסם בתאריך 18.11.2014
תגיות: F-35 , בסיס נבטים
בבסיס נבטים שיקלוט בשנים הבאות את מערך מטוסי ה"אדיר" (F-35) הונחה אתמול אבן פינה למבנה הטייסת והמאמן. זהו צעד חשוב בתהליך הגדול שמסמל את המעבר מהתכנון במטה לעבודות בשטח. בנוסף, נבחר מפקד לטייסת הראשונה שתפעיל את המטוסים
שני פומס

פרויקט ה"אדיר" (F-35I) מתחיל להראות את אותותיו גם בשטח: אבן פינה למבנה הטייסת והמאמן הונחו אתמול בבסיס נבטים. "יש מעט נקודות זמן בחיל-האוויר משמעותיות כמו זאת", אמר תא"ל ליהוא הכהן מפקד בסיס נבטים במהלך הטקס הצנוע שנערך אתמול. "למטוס הזה יש השפעות רחבות עוד לפני שהתחיל לטוס כאן: הוא משפיע מבחינת הרתעה . יש מטוס חדש ומתקדם שנכנס למזרח התיכון ובסביבה שלנו לכל דבר יש משמעות".

מבנה הטייסת והמאמן הם מהפרויקטים הראשונים שנבנים בשטח וזאת משום שמדובר בפרויקטים מורכבים: מבנה הטייסת הוא ייחודי ולא נראה כמותו בחיל-האוויר, המאמן מתקדם ברמה טכנולוגית גבוהה והדיר התת-קרקעי יהיה מותאם בדיוק למידותיהם ולצרכיהם המבצעיים של צוותי-האוויר. "אנחנו קוראים לפרויקט ה'אדיר' 'מגה פרויקט' כי הוא גדול מאוד. בניגוד לפרויקטים אחרים מהסוג הזה, כאן יש 20 פרויקטים, לכל אחד אילוצים משלו", סיפר סא"ל ליאור, ראש מנהלת תשתיות "אדיר" במטה חיל-האוויר.

נבחר מפקד ראשון לטייסת ה"אדיר"
צעד נוסף בדרך ל"אדיר" נלקח לאחרונה, כאשר הוחלט על איוש מפקד לצוות ההקמה ולטייסת העתידית והוא סא"ל יותם, מפקדה הנוכחי של טייסת "מגני הדרום" מנבטים. צוות ההקמה יתמודד עם אתגרים רבים, שכן החמקנים החדשים כמו גם התשתיות המתקדמות יביאו לשינויים בתפישה המבצעית של חיל-האוויר. "די ברור שיש פה שינוי בתפישת ההפעלה. זה ידרוש מצוות ההקמה להיות בעל מעוף רחב וחשיבה יצירתית. נצטרך לקחת את התפישות והיתרונות של כל מערך טיסה ממנו אנשי צוות ההקמה יגיעו ומצד שני לא להיות מקובעים", הסביר סא"ל יותם. "הנחת אבן הפינה היא אבן דרך משמעותית בתהליך גדול מאוד, היא מסמלת את המעבר מנייר לבטון".

 
1 | 2 | 3
 
מבנה הטייסת והמאמן הם מהפרויקטים הראשונים שנבנים בשטח
מבנה הטייסת והמאמן הם מהפרויקטים הראשונים שנבנים בשטח

צילום: גיא אשש