יומן ארועים

Bookmark and Share
מחזור תלפיות הגדול ביותר סיים הכשרה פורסם בתאריך 16.11.2014
תגיות: תלפיות , מפקד חיל-האוויר , טקסים ואירועים
40 חודשים ארוכים הגיעו לסופם כאשר בוגרי מחזור ל"ג של תכנית תלפיות, קיבלו ביום חמישי את הסיכות להם ציפו זמן רב ואת דרגות הקצונה. "הצלחתכם תשפיע באופן ישיר על בטחון המדינה ואזרחיה", אמר מפקד חיל-האוויר
נעמי צורף

על הבמה באולם הטקסים של האוניברסיטה העברית הצטופפו ביום חמישי בוגרי מחזור ל"ג של תכנית "תלפיות", המחזור הגדול ביותר עד כה שסיים את התכנית ובו כ-50 בוגרים. דרגותיהם וסיכותיהם של הבוגרים הנרגשים נחשפו על-ידי מפקד חיל-האוויר האלוף אמיר אשל וראש מפא"ת (המנהל למחקר פיתוח אמצעי לחימה ותשתיות טכנולוגיות) אופיר שהם. "מסביבנו משתנה המזרח התיכון, סדר ישן מוחלף בכאוס חדש וגם בתוכנו לא שקט, מבעבע ולצערנו גם גובה חיים", אמר מפקד חיל-האוויר האלוף אמיר אשל. "חרף כל הקשיים והאיומים מדינת ישראל ממשיכה להתפתח והישגייה הם מושא לקנאה באזורנו ובעולם כולו.

מחזור ל"ג של התכנית בולט בייחודו. הוא אינו רק מרשים במספר המסיימים אלא גם באיכותם. מפקדי המחזור מספרים על מחזור מצטיין מבחינה אקדמית ובו כמות יוצאת דופן של מצטייני דיקן: כ- 24 אחוזים בשנת הלימודים הקודמת. בנוסף, חניכי המחזור בלטו באכפתיות רבה שהפגינו על ידי ריבוי הצעות לקידום ההכשרה בעתיד. בין המסיימים נוכל למצוא שני בוגרים "דור שני" לתכנית, נכד לאחד ממפקדי חיל-האוויר בעבר ושש בוגרות. "מעבר לכל טכנולוגיה, אנשינו הם ליבת כוחנו", הדגיש מפקד חיל-האוויר. "יש לנו אנשים מצוינים המוכנים לקחת אחריות מתוך תחושת שליחות והם סודנו הגלוי. אתם הבוגרים מסיימים דרך ומתחילים מסע ארוך ומרתק, הצלחתכם תשפיע באופן ישיר על בטחון המדינה ואזרחיה".

תכנית "תלפיות" נחשבת לאחת היוקרתיות ביותר בצה"ל ומסלולה הוא הארוך ביותר. במהלכה לומדים החניכים תואר אקדמי בפיזיקה, מתמטיקה או מדעי המחשב יחד עם לימודי תכנים ייחודים בנושאי ביטחון והכשרה בכלל זרועות צה"ל. על התכנית מנצח בית הספר לפיקוד ומנהיגות של חיל- האוויר בשיתוף עם מפא"ת והאוניברסיטה העברית, בתומה משובצים בוגריה לתפקידים שונים במערכי הפיתוח והמחקר של כלל מערכת הביטחון. "אי שם לפני כארבעים חודשים החלה ההרפתקה הגדולה של חיינו", סיפר החניך מצטיין סגן רועי. "סיום המסלול הוא סיום של פרק משמעותי ומאתגר בחיינו, פרק מורכב ומגוון שכולל הכל מהכל: את חול המדבר בצנחנים, את אבק הספרים של גבעת רם, קושי בלתי פוסק וכיף שלא נגמר. לאורך כל ההכשרה לא חדלה התכנית לדחוף אותנו קדימה, לגרום לנו להסתער על עוד אתגר ולכבוש עוד פסגה".

 
1 | 2 | 3
 
"מעבר לכל טכנולוגיה, אנשינו הם ליבת כוחנו"
"מעבר לכל טכנולוגיה, אנשינו הם ליבת כוחנו"

צילום: הגר עמיבר