יומן ארועים

Bookmark and Share
מפקד ה-JDFI: "אנחנו נבוא כדי לסייע בהגנה" פורסם בתאריך 05.11.2014
תגיות: שיתוף פעולה
בעת מלחמה יגיע לישראל כוח אמריקאי ייעודי לסיוע בהגנת המדינה. מפקד הכוח האמריקאי שביקר בארץ כאורח מפקד מערך ההגנה האווירית מספר על התוכניות לשעת חירום וגם על המלחמה בארגון דאע"ש
ליאור אסטליין

"יש לנו מחוייבות עמוקה ובלתי מתפשרת לבטחונה של מדינת ישראל, מחוייבות הנשענת על היחסים המיוחדים בין המדינות. ברגע שמדינת ישראל תודיע שהיא זקוקה לעזרתנו, אנחנו נבוא כדי לסייע בהגנה עליה". את ההכרזה הנחרצת הזו משמיע לוטננט-גנרל דריל רוברסון, מפקד "כוח המשימה המשולב - ישראל" (JDF-I). מדובר בכוח אמריקאי ייעודי שאמור להגיע לישראל בשעת מלחמה ולהפעיל אמצעי לחימה שיביא עימו, כגון סוללות "פטריוט".

זה הוא ביקורו הראשון בישראל של לוטננט-גנרל רוברסון, שנכנס לתפקידו לפני כמה חודשים והוא בא בעיקר כדי לעשות היכרות: עם יכולות מערך ההגנה האקטיבית ביחידות השונות, עם מפקדי המערכים השונים, עם לקחי Juniper Cobra (התרגיל המשותף לישראל וארה"ב שנערך בחודש מאי וכלל מתארי הגנה אקטיבית) וגם כדי להכיר את חיל-האוויר הישראלי.

"אנחנו עובדים בצורה משותפת בעת שגרה כדי שבעיתות לחימה נוכל ליישם את תפקידנו בצורה הטובה ביותר. חייבים להתאמן יחד משום שהמשימה היא משימה מורכבת וקריטית. אנחנו עוסקים כל העת בדרישות ובצורות הפעולה שיידרשו מאיתנו מלחמה", הוא מסביר.

מעבר לתפקידו כמפקד JDF-I, לוטננט-גנרל רוברסון הוא מפקד האווירייה השלישית בחיל-האוויר האמריקאי באירופה ואפריקה (USAFE). כמו זרועות אחרות של הצבא האמריקאי, גם הזרוע אליה הוא שייך תורמת למאמצי הלחימה בארגון דאע"ש בשבועות האחרונים.
אחד מכלי-הנשק הייחודיים שהופעלו בקנה מידה נרחב בקמפיין האוויר נגד דאע"ש, הוא מטוס ה-F-22 (ראפטור). אזכורו גורם ללוטננט-גנרל רוברסון לחייך.

"אני עצמי טייס ראפטור למרות שכרגע, בשל תפקידי, איני טס עליו יותר מדי", הוא אומר. "המטוס אמנם השתתף בעבר במשימות מבצעיות אך זו היא הפעם הראשונה בהיסטוריה בה הוא מטיל חימוש. איני יכול לפרט יותר מדי לגבי החימוש בו נעשה שימוש, אך ניתן לספר כי מדובר בחימוש מונחה GPS שפגע במטרות אליהן כוון".

"חייבים להתאמן יחד משום שהמשימה היא משימה מורכבת וקריטית"
"חייבים להתאמן יחד משום שהמשימה היא משימה מורכבת וקריטית"