יומן ארועים

Bookmark and Share
"כנפי הזהב" הוענקו לוותיקי החיל פורסם בתאריך 28.10.2014
תגיות: מורשת , טקסים ואירועים , מפקד חיל-האוויר
יובל לאחר שזכו לענוד את כנפי-הטיסה לראשונה חזרו היום 98 בוגרי קורסי-הטיס 39 עד 45 למעמד המרגש, כאשר מפקד חיל-האוויר האלוף אמיר אשל העניק להם את "כנפי הזהב". "אנשי החיל שואפים מעלה מעלה ולכם אחריות גדולה לכך"
נעמי צורף

יובל עבר מאז עמדו האלוף (מיל') הרצל בודינג, האלוף (מיל') איתן בן-אליהו, האלוף (מיל') רן גורן והאלוף (מיל') גיורא רום על רחבת המסדרים וקיבלו את כנפי-הטיסה שלהם. הערב הם חוו שוב מעמד מרגש, כאשר מפקד חיל-האוויר העניק ל-98 בוגרי קורסי-הטיס 39-45 ולנציגי המשפחות של אלו שנפטרו את "כנפי הזהב". "כשאתם סיימתם את הקורס אני הייתי בגיבוש לגן 'ציפורה'", התבדח מפקד חיל-האוויר האלוף אמיר אשל. "עברנו מפואר ונוכח בהווה באופן משמעותי. כילד נהגתי לבקר בבסיסים השונים, להביט בהמראות ולחלום. הייתם בעיני כבני רשף, כל יכולים. כשבגרתי הבנתי את גודל פועלכם והישגכם המבצעיים".

בין מקבלי הכנפיים אליהם פנה מפקד חיל-האוויר, היה כאמור אלוף (מיל') הרצל בודינגר שהיה המפקד ה-12 של החיל. "אני שמח מאוד לפגוש את חברי לקורס במעמד שכזה", הוא סיפר. "אנחנו שומרים על קשר קרוב ומבלים יחד לעיתים תכופות. יחד עם זאת המעמד מרגש - רק פעם בחיים מקבלים כנפי זהב, אני מקווה שכולנו נזכה לבריאות ואולי גם נקבל את הפלטינה".

אלוף (מיל') איתן בן-אליהו סיים את קורס-הטיס כטייס קרב בשנת 1964 ולאחר קריירה ארוכה בחיל הכחול הוא גם פיקד עליו בין השנים 1996 ל-2000. "חלפה תקופה ארוכת שנים, מלאת תוכן ושינויים ברמה הביטחונית מאז שסיימנו את קורס-הטיס, אך רוחו של החיל נשארה כשהייתה ואף התעצמה", הוא אמר. "המשפחתיות, המקצועיות והשאיפה לשלמות יחד עם תרבות ארגונית והתעצמות טכנולוגית הביאו להשבחת החיל עם השנים. בשנים האחרונות גדלה ההכרה בחיל-האוויר כחיל רלוונטי בעל תפקיד מרכזי בהרתעת והכרעת האויב, יכולות שהוכחו גם במבצע האחרון".

בשנים שחלפו מאז קורסי-הטיס 39-45 עבר החיל לא מעט שינויים ופיתוחים טכנולוגיים אך הקשר עם וותיקי החיל נמשך. "המון השתנה אבל החשוב נשאר", הצהיר מפקד חיל-האוויר. "נשארנו אותו חיל שהוא שילוב נדיר של מורשת, טכנולוגיה, תרבות ואנשים. אנשים אשר שואפים מעלה מעלה ולכם אחריות גדולה לכך. כשאנו מביטים במטרה נשקפת לנו במידה רבה בבואתכם".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
"חלפה תקופה ארוכת שנים, מלאת תוכן ושינויים ברמה הביטחונית מאז שסיימנו את קורס-הטיס"
"חלפה תקופה ארוכת שנים, מלאת תוכן ושינויים ברמה הביטחונית מאז שסיימנו את קורס-הטיס"

צילום: הגר עמיבר