יומן ארועים

Bookmark and Share
"כשעושים דברים יחד היכולת גבוהה יותר" פורסם בתאריך 13.10.2014
תגיות: מבצע "צוק איתן" , ראש המטה הכללי (רמטכ"ל) , חגים ומועדים
כ-140 קצינים שפעלו במבצע "צוק איתן", התארחו היום בסוכת ראש המטה הכללי רא"ל בני גנץ. המפגש התמקד בחשיבות שיתוף הפעולה בין החילות והמערכים השונים במהלך הלחימה
נעמי צורף

כ-140 קצינים מדרגות סג"ם עד סרן הגיעו היום לקיים את מצוות האושפיזין בסוכת הרמטכ"ל בקריה. הקצינים מכלל החיילות הגיעו בהמלצת מפקדיהם ובעקבות פעילות ראויה לשבח במהלך מבצע "צוק איתן". כ-27 מסך המוזמנים היו לובשי המדים הכחולים שייצגו את כלל התפקידים והמערכים בחיל. האירוע שם דגש עיקרי על שיתוף הפעולה הבין-זרועי, שהוכיח את חשיבות הלחימה המשולבת במערכה. "אין כמו חג הסוכות כדי לדבר על שילוביות", אמר הרמטכ"ל לקצינים המצטיינים. "אגודה אחת של ארבעת המינים אינה רק סמל ומנהג, זו פרקטיקה שמאפשרת את הפעלת הכוח בצורה מיטבית בכל הזירות: אוויר, ים ויבשה".

לסיכום הפעילות המבצעית השנתית הציג הרמטכ"ל את חשיבות הפרט בכל מקום ותפקיד. "בכל תזמורת יש נגנים שונים שכל אחד מהם חייב להיות פרפקציוניסט בתחומו: הטייס הטוב ביותר, השייט הטוב יותר, החי"רניק הטוב ביותר וכן הלאה. הוא שווה כשוויו בלבד כשהוא לבד, אך כשעושים את הדברים יחד, העוצמה והיכולת גבוהה הרבה יותר. אני יכול לקבוע בנחרצות שלא משנה עד כמה קשים יהיו אתגרי העתיד, כל עוד נפעל יחד - זה אפשרי".

יחד כל הדרך
במהלך האירוע התקיים שיח בו השתתפו גורמים מהחילות השונים וסיפרו כיצד נראתה הלחימה המשותפת מעיניהם. "במהלך המבצע פעל מערך החוזי והאיסוף של חיל-האוויר במגוון משימות", סיפר סרן דוד, קצין במטה חיל-האוויר וטייס בטייסת "הראשונה". "בין השאר אנחנו מסייעים לייצור מטרות על-ידי מודיעין ועובדים ישירות מול כוחות היבשה כאשר אנחנו סורקים עבורם מרחבי תמרון ומאתרים גורמים עוינים. יחד עם זאת, אנחנו לוקחים חלק עיקרי בליווי משימות חיל-האוויר: מוודאים שניתן לתקוף קרוב לכוחות הקרקע מבלי לפגוע בהם ודואגים לצמצום פגיעה בבלתי-מעורבים".