יומן ארועים

Bookmark and Share
מנגנון גיוס מילואים חדש להגנ"א פורסם בתאריך 07.10.2014
תגיות: הגנה אווירית , מילואים
לראשונה בחיל-האוויר תיקלט מערכת שתאפשר זימון אנשי מילואים באופן אוטומטי. המערכת תאפשר קיצור משמעותי בקבועי הזמן שידרשו לזימון. "התשתית החדשה תהווה שיפור ביכולתו המבצעית של המערך לטובת בטחון המדינה", אמר מפקד המערך
נעמי צורף

חייגן המילואים החדש של מערך ההגנה האווירית במפקדת כנף הגנת השמיים שבצפון נחנך אמש. החייגן הוא למעשה מערכת אוטומטית לגיוס אנשי מילואים למערך שתהפוך מבצעית בחודש הקרוב. בשל הרלוונטיות העולה של המערך במבצעים האחרונים הנחה הרמטכ"ל לקלוט את המערכת שכבר קיימת במספר מקומות בצה"ל גם בחיל-האוויר.

החייגן מאפשר חיסכון בכוח-אדם על-ידי כך שהוא מבצע זימון ממוחשב של אנשי המילואים: שיחות טלפוניות ישירות, שלא יפסקו עד שיענו. בנוסף, בולט הצימצום המשמעותי בקבועי הזמן של זימון אנשי המילואים. "מבצע 'צוק איתן' הדגיש את חשיבות היכולת לגייס את אנשי המערך בצורה מהירה ויעילה", אמר מפקד המערך, תא"ל שחר שוחט. "אנחנו הראשונים להגן על תושבי המדינה ויש לנו את היכולת החשובה לאפשר לצה"ל לשמור על רציפות תפקודית תקינה - אחת מהיכולות החשובות ביותר בהשתתפות בלחימה".
במערך ההגנה האווירית מעריכים כי אפשר יהיה לזמן את כל אנשיו תוך שעות ספורות בלבד. "אם בעבר יכולנו לגייס 5,000 אנשים תוך כמה שעות היום נוכל לעשות זאת בהרבה פחות זמן", הדגיש מפקד המערך. "התשתית החדשה תהווה שיפור ביכולתו המבצעית של המערך לטובת בטחון המדינה". יחד עם זאת תופעל יחידת "מפיצים" שתורכב מאנשי מילואים של המערך שתפקידם לפגוש את הכוחות המגויסים בשטחי הכינוס ויהיו אחראיים על קליטתם בצורה מהירה ויעילה.

 
1 | 2
 
החייגן מאפשר חיסכון בכוח-אדם על-ידי כך שהוא מבצע זימון ממוחשב
החייגן מאפשר חיסכון בכוח-אדם על-ידי כך שהוא מבצע זימון ממוחשב