יומן ארועים

Bookmark and Share
הגדנ"עים באים: "רוצים להיות חלק מזה" פורסם בתאריך 07.10.2014
תגיות: גדנ"ע אוויר , בסיס פלמחים , שלדג
מחזור נוסף של גדנ"ע אוויר הגיע בשבוע שעבר לסיומו. שיעורים על חיל-האוויר, מפגש מקרוב עם מסוקי "ינשוף", יום שדאות בהדרכת יחידת "שלדג" ודאייה בשמי הארץ – כל אלו הם רק חלק מהדברים שחוו חניכי גדנ"ע אוויר בבסיס פלמחים
נדב ברגר

מחזור נוסף של גדנ"ע אוויר הגיע בשבוע שעבר לסיומו. המוסד שבו רכשו את יסודות התעופה אין-ספור בני נוער, ביניהם אלוף (מיל') הרצל בודינגר, אלוף (מיל') איתן בן אליהו ואלוף (מיל') עידו נחושתן, מתקיים כעת במתכונת חדשה וחושף בפני בני נוער מכלל רחבי הארץ את חיל-האוויר. במתכונת החדשה מתקיימים מחזורי הגדנ"ע על בסיס קבוצות המגיעות מבתי-ספר שונים. הקבוצות עוברות מספר מפגשי הכנה ולאחריהן מתארחות באחד מבסיסי החיל.

בשבוע שעבר התארחו כ-60 בני נוער מבית הספר "עמיאסף" שבבית-ברל בבסיס חיל-האוויר פלמחים. במשך ארבעה ימים הם צברו מגוון רחב של חוויות, הכל כשהם עוטים על עצמם מדי ב' וכפופים למשמעת צבאית: הם התארחו בטייסת "החרב המתהפכת", ניווטו וזחלו ביום שדאות בהדרכת יחידת "שלדג", האזינו להרצאות שונות על פעילות החיל בעבר ובהווה, הגיעו לעצרת החילית וכמובן זכו לרחף בדאונים. "זו הייתה חוויה יוצאת דופן - אין לי ספק שאנסה להתקבל לקורס-טיס. מעבר לכך הבנתי שזה לא מובן מאליו שאנחנו חיים פה בביטחון, יש אנשים שלא ישנים בשביל שזה יקרה", מעיד מתן חבר, שנבחר לחניך מצטיין בגדנ"ע. "המוטיבציה להתגייס לקורס-טיס הייתה קיימת גם לפני הגדנ"ע, אבל כעת אנחנו מבינים עד כמה אנחנו רוצים להיות חלק מהדבר הזה", הוסיפה חניכה נוספת.

בטקס הסיום של הגדנ"ע, שנערך בראשות ראש להק כוח-האדם תא"ל דוד ברקי, קיבלו החניכים תעודות הערכה מראש מחלקת פרט בלהק כוח-האדם, אל"ם שרון הרמון. "אני שמחה מאוד על ההשתתפות שלכם בגדנ"ע והתרגשתי לשמוע את החוויות שצברתם", היא אמרה. "טוב לראות נוער שרואה בשירות זכות ולא חובה".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
במתכונת החדשה מתקיימים מחזורי הגדנ"ע על בסיס קבוצות המגיעות מבתי-ספר שונים
במתכונת החדשה מתקיימים מחזורי הגדנ"ע על בסיס קבוצות המגיעות מבתי-ספר שונים

צילום: הגר עמיבר