יומן ארועים

Bookmark and Share
הכירו את נמלי התעופה המיוחדים בעולם פורסם בתאריך 14.10.2014
תגיות: תעופה עולמית
גן סחלבים, מבנה המתיחה הגדול בעולם, אי מלאכותי ומקדש קוריאני עתיק מסתתרים בין נמלי התעופה המיוחדים בעולם. לקראת עונת החופשות הקרובה, הכירו את אלה שנחשבים לאטרקציה תיירותית בפני עצמם
דוד גרינוולד

חופשת חג הסוכות תביא אלפי תיירים לצאת לחופשות ברחבי העולם. נמלי-תעופה רבים ברחבי אירופה, אסיה, אמריקה ואפריקה יארחו כמות גדולה של מטיילים סקרנים שירצו לבקר באתרי התיירות המפורסמים והמפורסמים פחות שבתוך הערים העמוסות. אך מעבר לכדורגל ולחופים של ברזיל, לפסגות של נפאל ולציוריו של דה וינצ'י, ישנם מספר נמלי-תעופה שמהווים אטרקציה תיירותית בפני עצמם. לקראת עונת החופשות הקרובה, הכירו את אלה ששווה לבקר בהם ללא שום קשר ללוח הטיסות.

צ'אנגי, סינגפור: פרפרים, סחלבים ומגלשה פנימית
גן פרפרים מרהיב, גן חמניות, גן סחלבים וגן קקטוסים מצטרפים למגלשה פנימית בגובה 12 מטר, מרכז מולטימדיה, אולם קולנוע ומכון ספא עם בריכות דגים והם רק חלק מהאטרקציות המיוחדות בצ'אנגי, נמל-התעופה המרכזי של סינגפור. צ'אנגי נבחר בשנת 2014 לנמל התעופה הטוב בעולם בפעם השנייה ברציפות, ולא בכדי: עיצוב הפנים והאדריכלות המקבלים את פני הנוסעים שעוברים בו תוכננו כדי להפוך את המקום לזיכרון שאף תייר לא ישכח. צ'אנגי נפתח בשנת 1981 ומאז פתיחתו זכה ביותר פרסים מכל נמל תעופה אחר בעולם. כ-66 מיליון הנוסעים העוברים בו מידי שנה נהנים מחוויה על-חושית יוצאת דופן.

דנוור, קולורדו: מבנה המתיחה הגדול בעולם
מה שנראה במבט ראשון כבסיס צבאי מתגלה כנמל התעופה הבינלאומי בדנוור, קולורדו, הנחשב לאחד העמוסים בעולם והשני בשטחו בארה"ב. בנמל התעופה יקבל את פניכם בברכה "סוס השטן הכחול", פסל מרהיב המטפס לכדי 32 מטרים בצורת סוס עם עיניים אדומות בוהקות. אך מלבד גודלו העצום, נמל התעופה התפרסם בזכות צריחיו המחודדים דמויי האוהלים האינדיאניים, היוצרים את מבנה המתיחה הגדול בעולם. הגג המפורסם, שכולל 35 אוהלים והפך לאחד מסמלי העיר, נמתח על רקע הרי הרוקי המושלגים ומהם גם נשאבה ההשראה להקמתו. המבנה ידידותי לסביבה ומנצל בחורף ובקיץ את אנרגית השמש לשימושיו הרבים.

ברחאס, מדריד: עמודי פלדה מהפנטים
אחד משערי הכניסה המפורסמים ביותר לספרד הנו ברחאס (Barajas), נמל התעופה של מדריד. ברחאס פתח את שעריו כבר בשנת 1931 אך זכה לתהילה רק לפני שמונה שנים כאשר נחנך בו טרמינל מספר 4, פרי יצירתו של האדריכל הבריטי עטור הפרסים ריצ'ארד רוג'רס, מתכנן מרכז פומפידו שבפריז. בטרמינל החדש, שנבנה בין השנים 1997-2006 שוכנת שורה שנראית בלתי-נגמרת בעיני המתבונן של תקרות במבוק המחוזקות בעמודי פלדה, שצורתם כסמל הניצחון. צבעי הירוק-צהוב המהפנטים שמשתלבים באור הטבעי הנכנס מחלונות התקרה נמשכים לאורך קילומטר וזיכו את הטרמינל בפרס הארכיטקטורה הבינלאומי.

קנסאי, אוסקה: לנחות על אי מלאכותי
נמל התעופה הבינלאומי השוכן למרגלות העיר אוסקה שביפן הוקם בשנת 1994 על גבי אי מלאכותי ענק ונחשב לאחד הפרויקטים ההנדסיים המורכבים שנעשו אי-פעם. נמל התעופה הצף נתמך על-ידי למעלה ממיליון עמודים והגג שלו מורכב מאוסף של קשתות לא זהות עם רדיוסים משתנים, שמאפשרים זרימת אוויר המותאמת לצרכי המבנה המיוחד ומגינה עליו מפני פגעי מזג-אוויר הפוקדים תכופות את האזור. קנסאי מחובר ליבשה באמצעות "גשר שער השמיים" שאורכו 3,750 מטרים.

אינצ'ון, סיאול: מקדש קוריאני עתיק
בדרום קוריאה שוכן נמל-התעופה אינצ'ון, שמאז פתיחתו בשנת 2011 זכה בקביעות בתואר נמל התעופה הטוב בעולם בקטגוריית חווית הנוסעים. מלבד השירות המהיר לו זוכים הנוסעים הפוקדים את הנמל, החוויה זכורה בעיקר בזכות התרבות המקומית המשתקפת מכל פינה. אינצ'ון נבנה בהשראת הבנייה הקוריאנית המסורתית, גגו הקמור מזכיר את מקדשיה העתיקים של קוריאה וחפצי אומנות בני למעלה מ-5,000 שנה מוצגים בכל אולמות הנוסעים.

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
מאז פתיחתו בשנת 2011 זכה שדה תעופה אינצ'און בקביעות בתואר נמל התעופה הטוב בעולם בקטגוריית חווית הנוסעים
מאז פתיחתו בשנת 2011 זכה שדה תעופה אינצ'און בקביעות בתואר נמל התעופה הטוב בעולם בקטגוריית חווית הנוסעים

צילום: Kompasiana.com