יומן ארועים

Bookmark and Share
יום הזיכרון השנתי לחללי מערך הבקרה פורסם בתאריך 30.09.2014
תגיות: מערך הבקרה , זיכרון , מלחמת יום הכיפורים
אנשי מערך הבקרה ציינו אתמול את יום הזיכרון לחלליו. ליד האנדרטה ביער המגנים הם נזכרו ביקיריהם שנפלו במסגרת השירות הצבאי. "השיח על מורשת המערך ממלא אותנו כוח. זה נדבך חשוב ביכולת שלנו לקיים את המשימות שלנו"
שני פומס

ותיקי מערך הבקרה לצד מפקדים ומשרתים סדירים התכנסו אמש ביער המגנים במרכז הארץ. מול האנדרטה לזכר נופלי מערך הבקרה, ציינו המשתתפים בטקס מרגש את יום הזיכרון לחללי המערך. "הערב הזה הוא קודם כל ערב מורשת מערכי", הסביר אל"ם ערן, מפקד מערך הבקרה שנכנס לתפקידו לפני כחודש. "אנחנו מציינים היום את החללים של המערך שנפלו במלחמות ישראל ואת החללים שנפלו במהלך שירותם".

לערב הזיכרון שנערך אתמול חשיבות ומשמעות רבה גם עבור פעילות מערך הבקרה היום. "השיח על מורשת המערך ממלא אותנו הרבה כוח. זה נדבך חשוב ביכולת שלנו לקיים את המשימות שלנו. אנחנו יודעים לאן אנחנו הולכים", אמר מפקד המערך.

לקראת סיום המפגש, הוצגה למשתתפים הפעילות של מערך הבקרה לאורך השנה החולפת ואת העשייה הענפה במבצע האחרון. "ניהלנו מרחב אווירי צפוף ומורכב מאוד תוך בקרה וסנכרון של כלל משימות חיל-האוויר", סיפר לנוכחים. "שילבנו ומיצינו את יכולות ההגנה האקטיבית לצד יכולות התקיפה בהספקים, וכמו תמיד שמרנו על שמי המדינה".

שכל את אחיו במלחמת יום הכיפורים
העיתוי של המפגש, מספר ימים לפני יום הכיפורים, הוא לא מקרי. במלחמת יום הכיפורים לפני 41 שנים ספג מערך הבקרה אבדות קשות. "אחד מהנופלים היה אחי אליעזר שהיה באותם ימים לקראת שחרורו מהשירות הסדיר", סיפר משה האוזמן, אחיו של סמ"ר אליעזר האוזמן ז"ל ששירת ביחידת הבקרה בשארם א-שייח' ונפל ביום הכיפורים.

במהלך הטקס סיפר האח השכול, שירת באותה מלחמה כטייס בטייסת "הגמל המעופף" (כיום "הראשונה"), כיצד התברר לו על מות אחיו ואיך נאלץ להסתיר זאת מהוריו עד להודעה רשמית מצה"ל. "הנני מניח כי סיפורי האישי משוחח עם אשר חוו והרגישו בני המשפחה השונים בקבלם את הבשורה הקשה על נפילת יקיריהם", אמר. "במהלך השנים לצערנו נוספו עוד צעירות וצעירים שאיבדו את חייהם בנסיבות שונות תוך שירותם הצבאי. לאחרונה הצטרפו עוד משפחות אל השכול בשל מבצע 'צוק איתן' וכל אשר הוביל אליו".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
לערב הזיכרון שנערך אתמול חשיבות ומשמעות רבה גם עבור פעילות מערך הבקרה היום
לערב הזיכרון שנערך אתמול חשיבות ומשמעות רבה גם עבור פעילות מערך הבקרה היום