יומן ארועים

Bookmark and Share
ראש להק האוויר הנכנס: תא"ל טל קלמן פורסם בתאריך 30.09.2014
תגיות: החלפת פיקוד , ראש להק אוויר
חודשים ספורים לאחר שינוי ייעוד להק האוויר במסגרת פתיחת המטה המבצעי, נכנס תא"ל טל קלמן לתפקיד ראש להק האוויר. "עלינו מוטלת האחריות לממש את השינוי"
דוד גרינוולד

תא"ל טל קלמן נכנס היום לתפקיד ראש להק האוויר ויחליף את תא"ל ירון רוזן, ראש להק מסוקים והשתתפות, ששימש מקום ראש הלהק לאחר שתא"ל עמיקם נורקין נכנס לתפקיד ראש המטה. "עלינו מוטלת האחריות לממש את השינוי, להוביל ולהתאים את עולמות התוכן עליהם מופקד הלהק לצרכים של חיל-האוויר בתקופה רווית אתגרים וקצב גבוה מאוד", אמר תא"ל קלמן בטקס החלפת הפיקוד שנעלך במטה חיל-האוויר.

תא"ל קלמן מתחיל את תפקידו לאחר השינוי שעבר להק האוויר לאחרונה בייעודי. כעת יתרכז הלהק באימונים ובהדרכה, כאשר תחום הפעילות המבצעית יהיה תחת אחריות להק מבצעי אוויר בפיקודו של תא"ל תומר בר. "השינוי בלהק הוא תהליך של הקמה לכל דבר ועניין - הקמת להק חד הטומן בחובו הזדמנויות אדירות לחיל, חלקן הזדמנויות שהחיל צמא להן שנים רבות", אמר ראש להק האוויר הנכנס. "נידרש לשיתוף פעולה עם להק מבצעי אוויר ולהק השתתפות ומסוקים מתוך הבנה שהשלם של הפעלת הכוח, גדול מסך חלקיו".

"כשירות חיל-האוויר מושתתת על אימוניו האוויריים והקרקעיים. הקמת להק האוויר החדש היא הזדמנות לשיפור משמעותי של מרכיבים חשובים, שיזכו מעתה למנוע רב עצמה שייקח אותם לגבהים חדשים", אמר בטקס מפקד חיל-האוויר האלוף אמיר אשל. "עליך, תא"ל קלמן, מוטל עיצוב הלהק המתחדש. אני בטוח ביכולתיך להוביל את אנשי הלהק, לקדם את החיל כולו במטרה לחזק את יכולותיו מול האתגרים שבפנינו".

תא"ל קלמן נולד בשנת 1967 ונשוי לאיילת, להם שלושה ימים. לאחר שסיים את קורס הטיס מספר 117 במגמת קרב שירת תא"ל קלמן במספר טייסות ביניהן "חוד החנית" ו"אבירי הזנב הכתום", עליהן גם פיקד. בתפקידו הקודם פיקד על בסיס חצרים שבתוכו שוכן גם בית-הספר לטיסה האחראי על הכשרת דורות הטייסים הבאים.

 
1 | 2
 
"כשירות חיל-האוויר מושתתת על אימוניו האוויריים והקרקעיים"
"כשירות חיל-האוויר מושתתת על אימוניו האוויריים והקרקעיים"