יומן ארועים

Bookmark and Share
"נתכונן לכל האתגרים ונפתח יכולות" פורסם בתאריך 30.09.2014
תגיות: מפקד חיל-האוויר , אמיר אשל , טקסים ואירועים
עצרת קצינים במסגרתה הוענק פרס מפקד חיל-האוויר נערכה הערב בבסיס חצרים. בין הזוכים: פרויקט התאמת מערכת שימוש לפלטפורמה. תעודת הערכה הוענקה ליחידת "שלדג" על פעילותה בחודשים האחרונים
נעמי צורף

כחלק ממסורת רבת שנים בחיל-האוויר הוענק הערב פרס מפקד חיל-האוויר לשלושה פרויקטים יחודיים בחיל. על-פי המסורת בראש ועדת הפרס עומד מפקד חיל-האוויר לשעבר וכך השנה עמד בראשה האלוף (מיל') עידו נחושתן.

הפרויקט הראשון שזכה בפרס הוא מיזם ייחודי ומרבית פרטיו ישארו עלומים. את הפרויקט הוביל צוות שמורכב מאנשי חיל-האוויר ואגף המודיעין. הצוות מימש בזמן קצר יכולת מבצעית חדשה וייחודית בחיל אותה כמובן לא ניתן לחשוף, אך ניתן לספר כי לפרויקט תרומה מובהקת ליכולות חיל-האוויר ולבטחונה מדינת ישראל. היצירתיות, המקצועיות והדבקות במטרה שהפגינו אנשי הצוות זיכו אותם בפרס.

הפרס השני הוענק לצוות שעסק בפיתוח מערכת חימוש והתאמתה לפלטפורמה אווירית. הפרויקט הוא פורץ דרך מבחינה הנדסית לצד חיסכון תקציבי. צוות הפרויקט הפגין יוזמה ותושייה והצליח לממש את הפרויקט בזמן שיא, מה שזיכה אותם בפרס.

פרס נוסף הוענק לצוות פיתוח מערכת "נפלאות משמיים" שמשמשת לצרכי מודיעין ומאפשרת חיסכון במשאבי כוח אדם . בנוסף הוענקה תעודת הערכה נוספת לפרויקט מסווג בחיל, על הישג טכני בעל משמעות מבצעית רבה לצד התייעלות חסכון. 

במהלך הערב העניק מפקד חיל-האוויר תעודת הערכה גם ליחידת הקומנדו "שלדג", על ביצוע רצף מבצעים ברמת מורכבות גבוהה מאוד.

העצרת השנה עסקה ב-100 שנות תעופה בארץ ישראל ובפעילות החיל במבצע "צוק איתן". מח"ט גולני הגיע לברך את החיל ולהודות על שיתוף פעולה הדוק במהלך המבצע.

לסיכום הערב, אמר מפקד חיל-האוויר, האלוף אמיר אשל:
"יש רגעים בהם הכל מתחבר. המרכיבים השונים מתמזגים לשלם מתואם המפליא בפעולתו. יש רגעים בהם לא רק מעשה טכנאות מזהיר, מחולל הצלחה. יש רגעים בהם רוח האדם, הקבוצה, מתעלה. יש רגעים בהם מפקד רואה את אנשיו בתפארת עשייתם.

בחודשים האחרונים, זכיתי, להרבה רגעים כאלה. הערכתי, התרגשתי, נמלאתי גאווה וגם אהבה, למי שאתם ולנוכח גילויי המעלות והסגולות, שכל אחד מכם וכולכם ביחד, יוצקים לחיל-האוויר, בהגנה, על העם והארץ.

חיל-האוויר חייב להביט קדימה אל העתיד: אתגרים ותפניות.
'צוק איתן' לא יחזור על עצמו. בעתיד, עימותים בזירות השונות, יאתגרו אותנו הרבה יותר: נלחם להשיג עליונות אווירית ולשמר יכולת תקיפה מדויקת, נפעל תחת אש בבסיסים, נגן מאיומים בליסטיים, טילי שיוט וכלי-טיס בלתי מאוישים, בהיקף המוני, נותקף בסייבר ועוד. לכל אלה, נתכונן ונפתח יכולתינו, לצד ההכרח, באומץ וגמישות להשתנות במהירות, לא רק במלחמות, אלא גם במערכה שבין המלחמות.

הזכות לשרת מפעת בנו. אנו גאים בהצלחות העבר ויודעים כי לעתיד, אינן מבטיחות דבר. רק בעזרת עבודה קשה וקבוצתית, נחישות, מסירות ומקצועיות, נחזק את המסד להישגי המחר.
מביט בכם ויודע שהתברכנו בכל אלה".

 
1 | 2
 
"חיל-האוויר חייב להביט קדימה אל העתיד: אתגרים ותפניות"
"חיל-האוויר חייב להביט קדימה אל העתיד: אתגרים ותפניות"