יומן ארועים

Bookmark and Share
"חיבוק איתן": חיילים בודדים פגשו את הוריהם פורסם בתאריך 24.09.2014
תגיות: חגים ומועדים , מבצע "צוק איתן" , חגי טופולנסקי
הוריהם של כשמונים חיילים בודדים מכלל יחידות צה"ל הגיעו ארצה כדי לפגוש את ילידהם שעבדו באינטנסיביות במהלך "צוק איתן". ביניהם מרים וולינסקי, טכנאית מבסיס חצור, שהופתעה לגלות כי תוכל לפגוש את אביה לאחר תשעה חודשים בהם לא התראו
שיר כהן

במסגרת פרויקט "חיבוק איתן", הגיעו הוריהם של שבעה-עשר חיילים בודדים מחיל-האוויר על-מנת לבלות עמם, כהוקרה על פעילותם במבצע "צוק איתן". "ההורים שלי הגיעו מפנסילבניה לישראל ונשארו איתי חמישה ימים שלמים", מספרת בהתרגשות רב"ט מרים וולינסקי, טכנאית מטייסת "הקרב הראשונה" שבבסיס חצור. "ההגעה שלהם לא הייתה בהפתעה, אבל יש הבדל בין לדעת שההורים שלך מגיעים ובין לראות אותם מולך".

לצורך הפרויקט המרגש, חברו יחד במבצע משותף האגודה למען החייל, חברת התעופה אל-על, התאחדות המלונות בישראל ואגף כוח האדם בצה"ל שבראשו האלוף חגי טופולנסקי. בסך הכל זכו כשמונים חיילים בודדים מכלל יחידות צה"ל לביקור מהוריהם, וכארבעה חיילים קיבלו כרטיס טיסה אל משפתחם שבחו"ל.

"המשפחה האמיתית שלי פגשה את זו שבבסיס"
רב"ט מרים לא פגשה את אביה תשעה חודשים רצופים, ולפני המפגש המרגש חשבה שלא תזכה לראותו גם הפעם. "לפני הביקור של ההורים שלי, נאמר לי שרק אחד מהם יוכל להגיע וכבר הכנתי את עצמי נפשית לכך", משתפת מרים. "שבוע לפני ההגעה המתוכננת הודיעו לי שנמצא מקום לשני ההורים שלי. כשהודיעו לי שמצאו לו מקום בטיסה לארץ התרגשתי מאוד".

הגעת הוריהם של החיילים הבודדים, ניתנה להם כמחוות הוקרה על עבודתם הקשה במבצע "צוק איתן". אמה של מרים, אמנם שהתה בישראל בחודשו הראשון של "צוק איתן" אך בשל עומס העבודה שהיה על בתה לא התראו השתיים כמעט. "אחרי האכזבה שהייתה לי ב'צוק איתן', שבמהלכו לא יכולתי לעזוב את הבסיס ליותר מכמה ימים בלבד, הפגישה המחודשת עם ההורים שלי הייתה שווה את זה", היא חולקת. "כשההורים שלי נחתו, אמנם היו לנו רק חמישה ימים יחד שזה פרק זמן קצר, אבל זה היה מספיק. הבאתי את המשפחה האמיתית שלי לפגוש את המשפחה שלי פה בבסיס".

 
1 | 2
 
"כשהודיעו לי שמצאו לו מקום בטיסה לארץ התרגשתי מאוד"
"כשהודיעו לי שמצאו לו מקום בטיסה לארץ התרגשתי מאוד"