יומן ארועים

Bookmark and Share
רוח שלדג: תעודות הערכה על פעילות מיוחדת פורסם בתאריך 12.09.2014
תגיות: שלדג , מבצע "צוק איתן" , פעילות מבצעית , הצטיינות
יחידת הקומנדו "שלדג" פעלה במהלך מבצע "צוק איתן" לאיתור פירי מנהרות, סיוע לתמרון הקרקעי וסיכול מחבלים. זאת לאחר שהשתתפו גם במבצע "שובו אחים". בסוף השבוע שעבר סיכמו אנשי היחידה את הפעילות ב"צוק איתן" והמחצית הראשונה של שנת 2014
נדב ברגר

יחידת הקומנדו "שלדג" הוציאה לפועל לא מעט פעילויות במהלך מבצע "צוק איתן", במאמץ משותף של אנשי מילואים והחיילים הסדירים ביחידה. בסוף השבוע שעבר התכנסו הלוחמים ותומכי הלחימה על-מנת לסכם את שבועות הלחימה הארוכים, כמו גם את המחצית הראשונה של שנת 2014.

בין היתר, פעלו אנשי היחידה לאיתור פירי מנהרות, סיוע לתמרון הקרקעי ולסיכול ולכידת מחבלים. קודם לכן הם פעלו במהלך מבצע "שובו אחים" וביצעו מעצרים בעשרות יעדים שונים, תפסו אמצעי לחימה, מסמכים וכספים ששימשו את ארגוני הטרור ולקחו חלק בחיפושים אחר הנערים עד אשר נמצאו גופותיהם. "כיחידה מיוחדת אנחנו לא יכולים להסתכל מהצד כשמתרחשים אירועים ביטחוניים ברמת חשיבות שכזו", אמר מפקד היחידה, סא"ל א'. "גם במהלך שני המבצעים האחרונים היה חשוב לנו לשים כתף מתחת לאלונקה ולסייע במקומות שבהם יכולנו להביא לידי ביטוי את יתרונותיה היחסיים של היחידה".

תעודות הערכה מיוחדות הוענקו למחלקת א' ביחידה ולצוות הצלפים של היחידה על פעילויות בולטות שקיימו במהלך מבצע "צוק איתן". מחלקת א' פעלה באופן רחב בשילוב עם חיל-האוויר וכוחות היבשה, בעוד שצוות הצלפים הפעיל במהלך המבצע את כלל אנשיו בסדיר ובמילואים, גילה יוזמה וחתירה להשתתפות בלחימה ולמתן פתרונות מבצעיים ופגע במחבלים. בין השאר, לוחמיו פעלו באירוע רב נפגעים של חטיבת הנח"ל, במהלכו נפגעו מספר לוחמים מהחטיבה מטיל קורנט. לוחמי צוות הצלפים ניהלו את האירוע בדקות הראשונות של ההתרחשות וסייעו לכוחות הרפואה והפינוי.

חודשים ארוכים של פעילות מבצעית
מלבד למחלקת א' ולצוות הצלפים, העניק מפקד כוחות האוויר המיוחדים, אל"ם בועז, תעודת הערכה ליחידה כולה על פעילותה במהלך מבצע "צוק איתן". "התעודה מוענקת לכם על ביצוע פעילות מבצעית מגוונת ומשמעותית במהלך המבצע תוך חתירה למגע, יוזמה, גמישות ומקצועיות גבוהה מאוד", הוא אמר. "פעילות זו תרמה באופן משמעותי להשגת תוצאות המערכה".

ימי מבצע "צוק איתן" פגשו את לוחמי יחידת הקומנדו של חיל-האוויר לאחר רצף של מבצעים מיוחדים שעתידים להישאר עלומים עוד שנים רבות. לצד הענקת תעודות ההערכה הקשורות במבצע "צוק איתן", הוענקו תעודות הערכה לכ-10 לוחמים ותומכי לחימה אשר הצטיינו במהלך מחציתה הראשונה של שנת 2014 ומלאו את תפקידם במקצועיות ובצורה יוצאת דופן.

 
1 | 2 | 3 | 4
 
"כיחידה מיוחדת אנחנו לא יכולים להסתכל מהצד כשמתרחשים אירועים ביטחוניים"
"כיחידה מיוחדת אנחנו לא יכולים להסתכל מהצד כשמתרחשים אירועים ביטחוניים"

צילום: הגר עמיבר