יומן ארועים

Bookmark and Share
שבוע החדשנות: יוזמות חדשות בחיל-האוויר פורסם בתאריך 14.09.2014
תגיות: חדשנות
שבוע החדשנות נפתח היום בתל-אביב כחלק ממגמה עולמית. גם חיל-האוויר לא קופא על שמריו ומעודד ייזום ופיתוח של רעיונות חדשים. בקרוב: תחרות אפליקציות ראשונה בחיל
נדב ברגר

שבוע החדשנות נפתח היום בתל-אביב ובמסגרתו יגיעו לעיר יזמים, מפתחים, מעצבי דעת קהל ומשקיעים מכל רחבי העולם על-מנת לקדם רעיונות ראשוניים. גם בחיל-האוויר החל לאחרונה תהליך חדשנות שנועד להפוך רעיונות ליכולות מבצעיות וארגוניות.

במה חדשה
במסגרת תהליך החדשנות, עלה לפני כארבעה חודשים "הבמה לחדשנות" ברשת חיל-האוויר, שהיא למעשה אתר אינטרנטי שבו יכולים כלל משרתי החיל להעלות רעיונות, יוזמות והצעות שונות לייעול ושיפור. בנוסף, יכולים שאר המשרתים לתמוך בפרוייקט, להוסיף הערות או להציע את עזרתם במימושו. "אנחנו רוצים לייצר שיח וסינרגיה בין אנשי החיל ולקדם תהליכים משתפים היוצרים תרומה מבצעית וארגונית לחיל-האוויר", מסביר סרן עומר יובל, קצין החדשנות של חיל-האוויר. "הבמה לחדשנות היא פלטפורמה לניהול יצירתיות ויזמות שבה עולים רעיונות שיבחנו על סמך התרומה שלהם והיכולת לממש אותם בלי שום קשר למעמד של מי שהציע אותם, התפקיד שלו והדרגה שלו".

כידוע, רעיון בלבד לא מספיק - כדי לייצר יכולות חדשות צריך גם לממש אותו. בנוסף לצוותי פיתוח אשר עוסקים במימוש הצעות נבחרות, בעוד כחודשיים עתיד להיערך במעבדת הפיתוח של מייקרוסופט "האקתון" חיל-אווירי שבו יקחו חלק כ-40 עד 50 משרתי חיל-האוויר מכלל היחידות. במסגרת ה"האקתון", שיערך על פני שלושה ימים בלבד, יתחלקו המשתתפים לצוותים שונים וינסו לפתח 10 אפליקציות שונות אשר עלו מתוך "הבמה לחדשנות" ולהפוך אותן לכלים חדשים העומדים לרשותו של חיל-האוויר.

תוצאות ראשונות
על אף שחלפו רק חודשים בודדים מאז עלתה לאוויר "הבמה לחדשנות", ישנם מספר פרוייקטים אשר החלו את דרכם באתר וכבר הגיעו לכדי מימוש או עומדים על סף תחילתו של הפיתוח. מאז השקתו של האתר הוצעו מעל 700 רעיונות ויוזמות מתוכם 100 עברו לשלב הבחינה הראשונית.

האינטראקציה והחשיפה של היוזמות עוררו פעילות רבה בקרב המשרתים, והביאה את עולם הרשתות החברתיות לתוך החיל. אלפי לייקים, שיתופים וטוקבקים הובילו לשיח פורה בנושאי יזמות ופרוייקטים לשיפר תהליכים בחיל. בין הפרוייקטים אשר כבר יושמו נמצא פרוייקט המקדם גיוס עולים מחו"ל בעלי רקע אקדמי ומחבר אותם לתפקידים בהם יוכלו להביא לידי ביטוי את הידע המקצועי שלהם. את הפרויקט יזם טל, מהנדס כימיה בהכשרתו, חייל בודד שעלה מארה"ב, ובזכותו כבר משובצים בחיל משרתים בעלי זיקה הדוקה בין הכשרתם בחו"ל לתפקידם.

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
בחיל-האוויר החל לאחרונה תהליך חדשנות שנועד להפוך רעיונות ליכולות מבצעיות וארגוניות
בחיל-האוויר החל לאחרונה תהליך חדשנות שנועד להפוך רעיונות ליכולות מבצעיות וארגוניות