יומן ארועים

Bookmark and Share
"רוצה לחזור לבסיס צבאי בתור חייל" פורסם בתאריך 11.09.2014
תגיות: בסיס שדה-דב , סיירי אוויר , טייסת "הראשונה" , צופית (ביצ'קראפט קינג–אייר) , חופית Bonanza A-36
מרגש: כ-10 ילדים ובני-נוער הסובלים ממחלת הסרטן או ממחלת הדם המטולוגיה, הגיעו לראשונה לבסיס שדה-דב כדי לפגוש את סיירי-האוויר הנמצאים איתם בקשר מזה כחודש וחצי. מפקד הטייסת: "אנחנו שמחים שבאתם לבקר אותנו ורק מאחלים לכם שתהיו בריאים"
נדב ברגר

שיתוף פעולה חדש בין עמותת "להושיט יד" לבין אנשי טייסת "הראשונה": כ-10 מחניכי העמותה, ילדים ובני-נוער הסובלים ממחלת הסרטן או ממחלת הדם המטולוגיה, התארחו השבוע בטייסת והפכו לסיירי-אוויר למשך יום אחד.

שיתוף הפעולה בין העמותה לבין טייסת "הראשונה" החל לפני כחודש וחצי, אז הגיעו לראשונה סיירי-אוויר מהטייסת אל בית-החולים תל-השומר במטרה לשמח את חניכי העמותה. "הקשר הראשוני נוצר דרך ידיד שלי שהתנדב בעמותה ולאחרונה התחלנו במסורת שבמסגרתה אנחנו מגיעים אל העמותה פעם בשבועיים כדי לשוחח ולשחק עם החניכים", מספרת רב"ט יובל, סיירת-אוויר בטייסת אשר יזמה את תחילתו של התהליך. "ברגע שאנחנו רואים שהילדים שמחים זה משמח גם אותנו. כיף לדעת שחוץ מההגנה על המדינה אנחנו יכולים גם לעזור לאזרחים באופן ישיר". עד כה לקחו חלק בפרוייקט רק בני המחזור של רב"ט יובל, הנמצאים כעת בשלבי הסיום של הכשרתם, אך מעתה נראה כי משרתים נוספים בטייסת ילכו ויצטרפו לדרך החדשה.

"שרק תהיו בריאים"
השבוע כאמור השתנה מקום המפגש וחניכי העמותה שהגיעו לטייסת נחשפו לראשונה לבסיס צבאי. "אנחנו שמחים מאוד שהגעתם לבקר אותנו ורק מאחלים לכם שתהיו בריאים", בירך אותם סא"ל יואב, מפקד הטייסת. לאחר שעטו על עצמם סרבלי טיסה עם פאצ'ים ותג שם, נכנסו החניכים למטוסי ה"צופית" (ביצ'קראפט קינג-אייר) וה"חופית" (בוננזה A-36) שמפעילה הטייסת וזכו לסקירה על כל אחד מהם. בנוסף הם צפו במשאיות הכיבוי של הבסיס בפעולה, התנסו במאמן סיירי האוויר והתאמנו בקליעה במטווח לייזר, כשבסוף היום הוענקה להם סיכת מטוס ה"צופית".

"יש לנו לא מעט ימי כיף, אבל הביקור בבסיס צבאי היה מיוחד מאוד עבור החניכים שנהנו בצורה יוצאת דופן", מעידה נטלי אלמוג, מדריכה בעמותה. וגם לחניכים יש מה להגיד: "הביקור בהחלט העלה את המוטיבציה שלי להתגייס ולחזור יום אחד לבסיס צבאי בתור חייל", מספר תם, חניך צעיר בעמותה. "אמנם אני עדיין מעדיף להתנדב ליחידת עוקץ, אבל אם לא אגיע לשם אני אשמח לשרת בחיל-האוויר".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
"אנחנו שמחים מאוד שהגעתם לבקר אותנו ורק מאחלים לכם שתהיו בריאים"
"אנחנו שמחים מאוד שהגעתם לבקר אותנו ורק מאחלים לכם שתהיו בריאים"

צילום: הגר עמיבר