יומן ארועים

Bookmark and Share
ממשיכים להגן, ממשיכים לתקוף פורסם בתאריך 29.07.2014
תגיות: ראש להק ציוד , מערך הטכני , פעילות מבצעית , "כוכב" (הרמס 900)
למרות ההפוגות בלחימה, המערך הטכני ממשיך להאיץ את קליטת היכולות לצד שמירה על כשירות: ה"כוכב" הפך למבצעי ו"ברק 074" חזר לפעילות. רלצ"ד: "אנשי המערך פועלים בצורה מצוינת עם מוטיבציה גבוהה". חיל האוויר נערך ללחימה מתמשכת
נדב ברגר

על אף ההפוגות בלחימה והפסקות האש הזמניות, ממשיך המערך הטכני בפעילות האינטנסיבית על-מנת לשמר את יכולותיו של חיל-האוויר ולהגביר את כושרו. "מערך ההגנה האווירית עדיין פרוס, המטוסים ממשיכים לפעול ותהליכי בניין הכוח לא מפסיקים", אומר תא"ל רן בשביץ, ראש להק ציוד (רלצ"ד). "ישנם מעט מאוד מערכים שטסו פחות בעקבות ההפוגות, אבל גם במקרים האלה ניצלנו את הזמן כדי לבצע תהליכי אחזקה למטוסים ולבנות פוטנציאל להמשך הלחימה".

עבודה מקצה לקצה
במהלך המבצע תמך המערך הטכני הקמתן של סוללות נוספות של "כיפת ברזל" וסייע בקליטת ה"כוכב" (הרמס 900), כלי-הטיס הבלתי מאויש (כטב"ם) מבית אלביט שביצוע פעילות מבצעית ראשונה במהלך ימי "צוק איתן". "אני מסתובב הרבה בשטח וגם במטה וזה מרשים מאוד לראות איך טכנאים וטכנאיות, מילואימניקים וחיילים סדירים, נרתמים ומשתפים פעולה כדי לעמוד במשימות ולבצע אותן ברמה גבוהה", אומר תא"ל בשביץ ומתכוון ללא מעט רבדים של עשייה.

בנוסף האיץ המערך את העבודה בדרגי ה-ד' ואפשר את חזרתו לפעילות של מטוס "ברק 074" כמו גם מסוק "פתן" וכלי-טיס נוספים, הכניס לשימוש מערכות וסוגי חימושים חדשים, נתן את המענה לפריסות יחידות החיל אל מחוץ לבסיסים ופעל בכל התחומים בשילוב הדוק עם הגורמים המבצעיים.

חושבים על היום שאחרי
על המערך הטכני להיות מוכן לא רק להמשך של לחימה ברצועת עזה, אלא גם לימים שלאחר תום המערכה. "אנשי המערך בעלי מוטיבציה גבוהה מאוד לעשייה, מחפשים ליזום ולהשפיע גם מחוץ לתחום העיסוק הספציפי שלהם ועובדים בצורה מצוינת", קובע רלצ"ד ומציג שלוש משימות עיקריות שצפויות למערך לאחר סיום הלחימה. "המשימה הראשונה תהיה לחדש את המלאי שצרכנו בעזרת רכש וייצור עצמי", אומר תא"ל בשביץ. "המשימה השנייה תהיה לטפל בפערים שנצברים בקרב כלי-הטיס שמבצעים משימות רבות מאוד וכבר בונים את התוכניות כיצד לעשות זאת".

המשימה השלישית נוגעת לבניין הכוח שהתבצע במהלך המבצע בעקבות האצה של שילוב היכולות החדשות. "כרגע אנחנו משלבים את היכולות מהר כחלק מהלחימה, אבל ברגע שהיא תסתיים נקלוט אותן בצורה מסודרת יותר, נכין את התשתית המתאימה ונשלים את כל מה שצריך כדי לקלוט אותן בצורה מיטבית".

 
1 | 2
 
המערך הטכני ממשיך לשמר את יכולותיו של חיל-האוויר ולהגביר את כושרו
המערך הטכני ממשיך לשמר את יכולותיו של חיל-האוויר ולהגביר את כושרו