יומן ארועים

Bookmark and Share
לפני, אחרי ותוך כדי: יחידת "אופק" בלחימה פורסם בתאריך 16.07.2014
תגיות: פעילות מבצעית , טכנולוגיה
יחידת התוכנה "אופק" משולבת בכל פעילות מבצעית של החיל. מאז תחילת המבצע היחידה מקדמת מערכות לאיסוף מודיעין, קליטת סוללות כיפת ברזל ומתן התרעה לעורף. "אנשי היחידה מפגינים מסירות ורוח לחימה ומוכוונים לביצוע המשימה", אומר מפקד היחידה
מערכת אתר חיל-האוויר

לאחר שבוע של לחימה סיגל לעצמו חיל-האוויר יכולות חדשות בכל התחומים, כשעצם קיומו של המבצע האיץ במידה ניכרת את שילוב הטכנולוגיות החדשות במטרה לשפר את הישגי החיל. חלק בלתי נפרד מהן שייך לאנשי יחידת התוכנה "אופק" המשתלבת בכל פעילות מבצעית של חיל-האוויר. בימים האחרונים עוסקת היחידה בשיפור יכולות הגילוי וההתרעה, הרחבת היכולות המודיעיניות ושילוב מערכות לשליטה ובקרה של אמצעי הלחימה של חיל-האוויר. אנשי היחידה - תוכניתנים, עתודאים, בוגרי תלפיות וטכנאים - מפגינים יצירתיות וחדשנות לטובת מתן מענה פורץ דרך לצרכים המבצעיים של החיל.

עובדים סביב השעון
"הסיפור הגדול של הלחימה הזאת הוא ההגנה על האזרח", אומר אל"ם א', מפקד היחידה וטייס "ברק" בטייסת "העקרב". אנשי יחידת אופק ממשיכים בפעילות הפיתוח ומשמשים גם ככוננים לשעת חירום בבסיסי החיל השונים על מנת להבטיח את תקינותן של המערכות ולמנוע פגיעה בפעילות המבצעית במקרה של תקלה. "המערכות שלנו משתלבות בכל הרבדים - החל מאיסוף המודיעין, דרך תאי השליטה, ביצוע המשימות ועד לניתוח תוצאות התקיפה", מעיד מפקד היחידה.

כמו כל יחידות החיל, גם אנשי "אופק" עסוקים בימים אלה בפעילות לכל אורך שעות היממה: "האנשים שלנו מפגינים מסירות יוצאת דופן ורוח לחימה ומוכוונים לביצוע המשימה", אומר אל"ם א' בגאווה - ויש לו על מה להיות גאה, הרבה מהנעשה ביחידה שלו סמוי מן העין ולא ניתן לכתוב עליו, צרכים מבצעיים רבים עולים לאור הלחימה והפעילות האינטנסיבית האווירית. צרכים אלו מתורגמים למשימות פיתוח ותשתיות להן נרתמת היחידה באופן המקצועי והמסור ביותר. האתגר הגדול היה ונשאר רציפות תפקודית של כלל המערכות המהוות מכפיל כוח מבצעי בלחימה ועל יחידת "אופק" מוטלת המשימה לאפשר את זמינותן הגבוהה, כפי שכתב בני פלד - "את המנגינה הזו אי אפשר להפסיק"!

 
1 | 2
 
"הסיפור הגדול של הלחימה הזאת הוא ההגנה על האזרח"
"הסיפור הגדול של הלחימה הזאת הוא ההגנה על האזרח"