יומן ארועים

Bookmark and Share
למרות המצב הבטחוני: ה"לביא" נחת פורסם בתאריך 09.07.2014
מבצע "צוק איתן" בעיצומו ורעם מנועי התקיפה שהמריאו לכיוון מטרות טרור ברצועת עזה נשמעים בשמי חצרים בכל עת. למרות המצב הביטחוני המתוח ועשרות הטילים שנורו לעבר מדינת ישראל, נחת היום מטוס ההדרכה החדש של חיל-האוויר בחצרים
נועה פניגשטיין

על רקע מבצע "צוק איתן" וצלילי מטוסי התקיפה בשמי בסיס חצרים, נחת היום זוג מטוסי "לביא" (M-346), מטוסי ההדרכה החדשים של חיל-האוויר. "זהו רגע היסטורי עבור חיל-האוויר ותחילתו של מערך אסטרטגי", אמר מפקד בסיס חצרים, תא"ל טל קלמן במהלך מפגש מצומצם שנערך בבסיס לרגל קבלת המטוסים. "המטוס הזה עתיד להכשיר את האנשים שבעוד כמה שנים יהיו אמונים על הגנת המדינה".

המצב הביטחוני הנוכחי ויירוטי הרקטות ברחבי מדינת ישראל לא הפרו את ההתרגשות בחיל למראה המטוס החדש, אלא רק חיזקו את חשיבותה של ההתעצמות בצה"ל ובחיל-האוויר. "אירועי הימים האחרונים יחד עם נחיתת ה'לביא' מסמלים את שגרת החיים כאן בישראל", אמר ראש להק הציוד, תא"ל רן בשביץ לאחר הנחיתה. "אנחנו עומדים גאים לכמה דקות וחוזרים מיד לעשייה המבצעית".

ת טייסי חיל-האוויר ליוו גם טייסים מחברת "אלנה-איירמאקי", יצרנית המטוס האיטלקית שנחתו גם הם בבסיס חצרים. "הגעתם של האיטלקים, גם במצב הביטחוני הנוכחי הראתה לנו שיש לנו שותפה אמיתית בצד השני", אמר תא"ל טל קלמן. "זה היה אירוע מרגש וסוריאליסטי. אתגרים שליוו את נחיתת ה'לביא' יהוו ציון דרך בחיל-האוויר".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
על רקע מבצע "צוק איתן" נחת היום זוג מטוסי "לביא"
על רקע מבצע "צוק איתן" נחת היום זוג מטוסי "לביא"

צילום: גיא אשש