יומן ארועים

Bookmark and Share
יום חיל-האוויר: "נמשיך לראות זכות, בתפקיד ההיסטורי" פורסם בתאריך 26.06.2014
תגיות: מפקד חיל-האוויר , אמיר אשל , פקודות יום
לרגל יום חיל-האוויר ה-66, פרסם מפקד חיל-האוויר פקודת יום, "שירותכם הנאמן, הישגיכם ונכונותכם להעדיף את טובת הכלל על טובת הפרט, ראויים לשבח", כתב לאנשי החיל
מערכת אתר חיל-האוויר

מפקדי, לוחמי, קציני, נגדי וחיילי חיל-האוויר, בסדיר במילואים,

אנו מציינים היום, בגאווה את יום חגנו ה-66.

במבט אל העבר, בו נבנה חיל עתיד יכולות, רב הישגים, ברמה עולמית והתפתחה תרבות איכותית שאין דומה לה. במבט אל העתיד, בו ימשיך חיל-האוויר להוות מסד לבטחון ישראל ובהבנה כי האחריות שתוטל עלינו והציפיות מאיתנו ילכו ויגדלו.

חיל-האוויר, היום, משכיל לפתח רלוונטיות לזירות חדשות, למשימות מגוונות ולהתאים עצמו לתרחישים הנגזרים מתהפוכות המזרח התיכון.

החיל מעמיד יכולות התקפיות והגנתיות חסרות תקדים, קטלניות מאי-פעם.

לעיתים יפעל כקורנס רב עוצמה, לעיתים כאיזמל חד המסיר איומים באופן חרישי, רחוק מן העין והרחק מגבולנו.

הסוד הגלוי, מאחורי כל אלה, הוא אתם: משרתי הקבע, חיילי החובה, אנשי המילואים ואזרחים עובדי צה"ל, לוחמים ותומכי לחימה. נבחרת משובחת. חוליה נוספת, בשרשרת אנושית מפוארת, שבנתה את החיל. מסירותכם ונכונותכם, הרמה המקצועית ויכולות הביצוע שלכם, מעוררי השראה ומקור לביטחון כי החיל ימשיך להתחזק ולעמוד באתגרים שנכונו לו.

הקולות הנשמעים כנגד משרתי הקבע, מעוררי קשיים ותהיות. דימוי משרתי הקבע, כל-כך רחוק מהמציאות. הניסיון להמעיט בערכם של אלה שאינם לוחמים, נטול הבנה לגבי תפקידם ומשמעותם. חיל-האוויר הוא מארג קבוצתי מורכב. ללא תומכי לחימה מעולים, לא תהיה הגנה על המדינה ותושביה ולא תהיה לחימה לכשנדרש. אינכם ראויים לקולות מתלהמים אלה, להיפך. שירותכם הנאמן, הישגיכם ונכונותכם להעדיף את טובת הכלל על טובת הפרט, ראויים לשבח.

חסר המשאבים, שהביא לאחרונה להפסקה זמנית באימונים, איננו תולדה של הפחתה בחשיבות עשייתנו ותפקידנו, כמו כן, הוא אינו עדות לכשל התפקוד החיל. אנו גאים ביכולתנו לתכנן ולממש ביעילות גבוהה. בהיקף המשאבים שניתן לנו, לא ניתן היה להעמיד רמת כשירות ובטיחות, עוברת סף מקצועי.

נמשיך לעמוד על האמת המקצועית שלנו, למימוש אחריותנו, על-ידי שמירת כשירות מוצקה ובאופן בטוח.

לא נשכח את מורשתנו ואת היקרים שאיבדנו בדרך. הקרבתם היא מצפן לעשייתנו ומשפחותיהם הן חלק מאיתנו לעד.

השנה החולפת התאפיינה בעשייה מרשימה בכל התחומים. העתיד צופן בחובו אתגרים מורכבים מבית ומבחוץ. הישגי העבר וראיה מפוקחת של עתיד, יהוו בסיס להצלחות הבאות.

נמשיך לראות זכות, בתפקיד ההיסטורי שבחרנו למלא.

נעשה הכל, להבטיח את קיומה ועתידה של מדינת ישראל.

אמיר אשל, אלוף
מפקד חיל-האוויר

"נעשה הכל, להבטיח את קיומה ועתידה של מדינת ישראל"
"נעשה הכל, להבטיח את קיומה ועתידה של מדינת ישראל"

צילום: רובי קסטרו