יומן ארועים

Bookmark and Share
מוכנים להמריא: בוגרי קורס 168 קיבלו כנפיים פורסם בתאריך 26.06.2014
תגיות: מסדר כנפיים , אמיר אשל , מפקד חיל-האוויר , טקסים ואירועים
בוגרי קורס-הטיס 168 הפכו היום (ה') ללוחמי צוות-אוויר מן המניין. על רחבת המסדרים בחצרים, מול יקיריהם, הם קיבלו את כנפי-הטיס עליהן עמלו בשלוש השנים האחרונות. "אתם פורסים כנפיים אל מרחב אחריותכם. מלב המדינה ועד הרחק מגבולותיה"
נועה פניגשטיין

תחת השמש הקופחת של בסיס חצרים, כשהם לבושים לראשונה במדי הקבע הכחולים, בוגרי קורס-טיס 168 עמדו היום על מגרש המסדרים וקיבלו כל אחד בתורו את סיכת הכנפיים. לאחר שלוש שנים של ציפיות בלתי מתפשרות נמתחו החניכים בגאווה מול ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, ראש המטה הכללי רא"ל בני גנץ, מפקד חיל-האוויר אלוף אמיר אשל, חבריהם ובני משפחתם והפכו ללוחמי צוות-האוויר החדשים של צה"ל וחיל-האוויר. "אתם מצטרפים רשמית אל המערך המבצעי של חיל-האוויר, אחד מעמודי התווך של בטחון ישראל", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו לבוגרים הנרגשים. "אלה הם ימים של מבחן לחוסנה של החברה הישראלית ולעוצמתו של צה"ל. מולנו ניצבים גורמי טרור שאין להם שום עכבות מוסריות. המשימות איתן תתמודדו בעתיד הקרוב גלויות לעיניכם - להגן על שמינו ממעל, לצפות אל האופק ולשלוט במרחב האווירי".

"ממחר תהיו חלק מכוח אווירי מוביל בעולם"
עם קבלת הכנפיים נחתמו חייהם של הבוגרים כחניכים ונפתחו חייהם כחלק מהמערך הלוחם האווירי של צה"ל. "באוויר וביבשה תידרשו לפעול באומץ לב, נחישות, מקצועיות וקור רוח כדי למלא את משימותיכם", אמר ראש המטה הכללי, רא"ל בני גנץ. כל אחד מהם ישלח לטייסות המבצעיות של החיל ויבצע משימות מורכבות ואסטרטגיות עבור בטחון המדינה. "בוגרים, ממחר תהיו חלק מכוח אווירי מוביל בעולם. חיל-האוויר, זרוע ההרתעה, ההכרעה וההגנה של מדינת ישראל", אמר מפקד חיל-האוויר במהלך הטקס. "גם בשעה זו שותפים אנשי חיל-האוויר, באוויר ועל הקרקע, למאמץ איתור הנערים החטופים. פעולות חיל-האוויר בשבוע האחרון מבהירות לנו, כי המזרח התיכון נותר מקום מסוכן וכי לחיל-האוויר, תפקיד מרכזי, בכל הזירות ומול כלל האיומים".

לראשונה, לא כלל טקס מסדר הכנפיים את המפגן האווירי המסורתי אלא מטס הצדעה סמלי שכן המשאבים שהועמדו לרשות החיל לא אפשרו כשירות מבצעית מספיקה ורמת בטיחות טיסה הכרחית.

השנה נערך המסדר בסימן ציון עשור למערך מטוסי ה"סופה" (F-16I). בשנת 2004 נחתו מטוסי ה"סופה" הראשונים בבסיס רמון הדרומי ופתחו עידן חדש בחיל-האוויר. מאז הגעתם, הפכו המטוסים לעמוד השדרה המוביל של מערך הקרב, עם ארבע טייסות מבצעיות. הם המריאו למחוזות אינספור באלפי גיחות ומגוון רחב של משימות כדי לשמור על ביטחונה של מדינת ישראל ולהגן על אזרחיה. "מהיום, אתם פורסים כנפיים אל מרחב אחריותכם. מלב המדינה ועד הרחק מגבולותיה, מגובה הקרקע ועד רום הרקיע", אמר מפקד חיל-האוויר אלוף אמיר אשל. "אנו בוטחים בכם, מצפים לביצוע משימותיכם ומייחלים לשובכם בשלום".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
"בוגרים, ממחר תהיו חלק מכוח אווירי מוביל בעולם"
"בוגרים, ממחר תהיו חלק מכוח אווירי מוביל בעולם"