יומן ארועים

Bookmark and Share
עולים לשידור: מגדלי הפיקוח חוזרים לשגרה פורסם בתאריך 18.06.2014
תגיות: פיקוח טיסה , בסיס נבטים , תרגילים ואימונים
לצד צוותי הטיסה והצוותים הטכניים, גם פקחי הטיסה חוזרים לשגרה: אחרי כמעט שלושה שבועות נטולי טיסות, פקחי חיל-האוויר משדרים במרץ לכלי-הטיס השונים. למרות שהחזרה לשגרה מרגשת, הפקחים נוקטים באמצעי זהירות מיוחדים על-מנת למנוע אירועים בטיחות
שני פומס

לוח הטיסות שהיה תלוי היום במגדל "נגב", מגדל התובלה של נבטים, היה גדוש בגיחות: כל מגוון הפלטפורמות שנמצאות בבסיס, ביניהן "קרנף" (הרקולס), "ראם" (בואינג 707) ו"שמשון" (C-130J) עלו היום לאוויר לאחר קרקוע שנמשך שבועיים. "עשינו ניהול סיכונים וחשבנו כמה מטוסים יתאמנו פה היום", מספרת סגן נועה פרי, קצינה במגדל. "בשבועיים האחרונים היינו רגילים לטיסות ספורות בלבד. זה כיף לראות פתאום בתדריך המון טיסות שמתוכננות".

חוזרים לאוויר בלי לקחת סיכונים
החזרה לשגרת עבודה מרגשת מאוד, אך יחד עם זאת במגדל התובלה נוקטים במשנה זהירות. "אנחנו חוזרים לשדר באופן רגיל אחרי הרבה זמן. אמרנו לפקחים שלנו להיות ערניים פי מאה: לא להתבייש להעיר הערות ולהיות כל הזמן דרוכים", היא מוסיפה.

התקופה שבה לא עלו מטוסי החיל לטיסות אימונים אמנם לא הייתה ארוכה מספיק על-מנת שפקחי הטיסה יאבדו את הכשירות שלהם למרות זאת, גם במגדל הפיקוח חוזרים לשגרה בהדרגה. "הגדרנו שכל פקח עובר על הנהלים ושאין השבוע פקחים מתלמדים בקומת השידור אלא רק מוסמכים", מפרטת סרן עמית גולנדסקי, מפקדת המגדל, על צעדי הזהירות שננקטו. "אי אפשר לאבד את הכשירות במשך זמן כזה, אבל בגלל שאף אחד לא שידר וגם צוותי-האוויר לא טסו, היה מתח מבצעי נמוך בקומה".

במגדל הפיקוח "נגב" מוכנים לכל תקלה שעלולה להיווצר בגלל תקופה ארוכה של הפסקה. "עכשיו אנחנו מאיישים יותר אנשים בקומה גם מול עומס נמוך יותר", מוסיף גם סמל דור צור, פקח ב"נגב" על ההערכות לקראת החזרה לשגרה.

לא נחים
השידורים בעמדת הפיקוח אמנם היו מועטים בזמן האחרון, אבל זה לא אומר שפקחי "נגב" נחו. "בתקופה שלא היו טיסות התרכזנו בהדרכות ובסימולציות", אומרת סגן נועה. "במקום שתי סימולציות בשבוע, ניצלנו את הזמן כדי לעשות סימולציה כמעט כל יום כדי שהפקחים יהיו מוכנים לישיבה בעמדה ולא ישכחו את הנהלים".

 
1 | 2 | 3
 
במגדל התובלה נוקטים במשנה זהירות
במגדל התובלה נוקטים במשנה זהירות