יומן ארועים

Bookmark and Share
מתכוננים בהר הרצל: העברת הדגלים 2014 פורסם בתאריך 01.05.2014
תגיות: יום העצמאות , הר הרצל
מדי שנה משתתף צה"ל בטקס הדלקת המשואות המסורתי המסכם את אירועי יום הזיכרון לחללי צה"ל ופותח באירועי יום העצמאות. השנה, מעביר חיל-האוויר את דגל צה"ל לאגף כוח-האדם. "זו זכות אדירה להשתתף בטקס הזה"
שיר כהן

טקס הדלקת המשואות, המתקיים מידי שנה בהר-הרצל, מהווה את סיומו של יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה ופותח את חגיגות יום העצמאות למדינת ישראל. חיילי צה"ל לוקחים חלק מרכזי באירוע, בטקס העברת הדגלים המסורתי בו זוכה אחד החילות לקבל למשמורת את דגל ישראל ודגל צה"ל. חיל-האוויר, שקיבל בשנה שעברה את הדגלים עתירי המסורת, יעביר אותם הלאה אל אגף כוח-האדם. "בכל שנה לקראת הטקס הזה אני יושב בביתי ומתכנן כיצד הוא יראה", מספר אל"ם (מיל') דוד רוקני, המגיע מדי שנה לשירות צה"ל על מנת לפקד על הטקס. "השנה הנושא המרכזי שנקבע בידי ועדה בראשות שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, עוסק בנשים בעלות הישגים לאורך הזמן, לכן גם בטקס הדלקת המשואות ידליקו רק נשים, ולכן תכננתי על פי זה את מהלך הטקס".

את מהלך הטקס מלווה מפגן ראווה אותו מבצעים נציגי החילות והזרועות השונים: בתרגילי סדר חגיגיים הם יוצרים מבנים ברוח נושא הטקס השנתי. "זאת גאווה גדולה מאוד לייצג את צה"ל ואת חיל-האוויר בטקס המרשים הזה", מספר רס"ל אליאב עזרא, סגן רס"ר המשמעת במטה חיל-האוויר והדגלן הראשי בטקס. "זו אחריות גדולה להיות הדגלן הראשי, לשאת את הדגל הראשי של מדינת ישאל ולהעביר אותו למשמורת אצל אגף כוח-אדם".

לצד רס"ל אליאב, יצעדו בטקס גם נציגים נוספים מחיל-האוויר. "בתור לוחמת במערך ההגנה האווירית (הגנ"א) בחיל-האוויר, זאת התרגשות אדירה להיות בטקס הזה, במעמד הזה", משתפת סמ"ר רותם ורמש, לוחמת בגדוד פטריוט במערך ההגנ"א. "להשתתף בטקס שכל מדינת ישראל רואה מדי שנה, בנוכחות הרמטכ"ל, זו זכות גדולה מאוד, ואני שמחה מאוד שהיא נפלה בחלקי".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
חיילי צה"ל לוקחים חלק מרכזי בטקס הדלקת המשואות
חיילי צה"ל לוקחים חלק מרכזי בטקס הדלקת המשואות

צילום: גיא אשש