יומן ארועים

Bookmark and Share
"ההצטיינות היא המנוע של חיל-האוויר" פורסם בתאריך 07.05.2014
תגיות: מצטיינים , אמיר אשל , טקסים ואירועים
במסגרת אירועי יום העצמאות ה-66 למדינת ישראל הוקיר בשבוע שעבר מפקד חיל-האוויר האלוף אמיר אשל קצינים מצטיינים וחיילים בודדים המשרתים בשורות החיל. "חיל-האוויר הוא ארגון לוחם, טכנולוגי, אבל הצד האמיתי הוא האנשים"
שיר גולן

אירועי יום העצמאות ה-66 למדינת ישראל נפתחו אתמול בבית הנשיא בירושלים, עם הענקת אות מצטייני הנשיא ל120 חיילים, 15 מתוכם משרתים בחיל-האוויר. בנוסף, במסגרת החגיגות, נערך בשבוע שעבר אירוע עבור אוכלוסיית החיילים הבודדים בחיל-האוויר בראשות מפקד החיל. "מי אם לא אתם הדוגמה המוחשית ביותר לעצמאות", פותח מפקד חיל-האוויר האלוף אמיר אשל, בדבריו לחיילים הבודדים. "אתם הדוגמה להבנה, לנחישות, לרצון, לנתינה ועושים זאת בתנאים הרבה יותר קשים מכל אחד אחר. אני רוצה להביע לכם הערכה ולהגיד תודה. הדרך עוד נמשכת ואני רוצה שתמשיכו כפי שאתם ותשפיעו על אחרים דרך הסיפור האישי שלכם".

כ-6000 חיילים בודדים משרתים היום בצה"ל, מתוכם 750 שממלאים תפקידים שונים ומגוונים בשלל הבסיסים והמערכים בחיל-האוויר. בין החיילים הבודדים, הייתה סמל עמית שמש בת ה-20, מדריכה במערך יהלום בבית-הספר להגנה אווירית. אביה שירת כבקר טיסה ביחידת הבקרה האווירית הדרומית ולכן היא גדלה בבסיס רמון. כשהייתה בת 12 עברה עם משפחתה להונג-קונג ושש שנים לאחר מכן, ביוני 2012, שבה לבדה לישראל והתגייסה לחיל-האוויר. "אני לא מצטערת לרגע על המעבר לישראל, על-אף שהוא היה לא פשוט ורצוף קשיים", היא מספרת. "קשה להיות חייל בודד, חסרה הטפיחה על השכם, אין מי שיקפל כביסה, אבל כל הקשיים האלה מתגמדים אל מול תחושת הסיפוק האדירה מהנתינה והתרומה למדינה".

בנוסף נבחרו השנה כ-40 קצינים מצטיינים אשר זכו להוקרה על פועלם ושירותם הצבאי ממפקד חיל-האוויר. "חיל-האוויר הוא ארגון לוחם, טכנולוגי, אבל הצד האמיתי הוא האנשים", אומר מפקד החיל למצטיינים. "התברכנו באנשים טובים מאוד, אתם ראויים להערכה רבה על ההישגים שלכם. להצטיין זו זכות, אבל לצד זה גם אחריות גדולה - לכולכם ההבנה העמוקה שנושא בטחון מדינת ישראל מחייב כישורים ויכולות ולכם יש מזה בשפע. ההצטיינות היא המנוע שלוקח את חיל-האוויר למימוש האחריות שאין למעלה ממנה. אני סמוך ובטוח שתמשיכו למשוך למעלה".

 
1 | 2 | 3
 
כ-6000 חיילים בודדים משרתים היום בצה"ל
כ-6000 חיילים בודדים משרתים היום בצה"ל