יומן ארועים

Bookmark and Share
תא"ל חגי טופולנסקי יהיה ראש אכ"א הבא פורסם בתאריך 27.04.2014
תגיות: חגי טופולנסקי , ראש מטה חיל-האוויר , אגף כח אדם , מינויים
בקרוב יצטרף אל שולחן המטכ"ל אלוף נוסף מחיל-האוויר, תא"ל חגי טופולנסקי, ראש מטה חיל-האוויר יעלה לדרגת אלוף ויחליף את האלופה אורנה ברביבאי וימונה לראש אכ"א. זו הפעם הרביעית בה ימלא קצין מהחיל את התפקיד החשוב
מערכת אתר חיל-האוויר

תא"ל חגי טופולנסקי, ראש מטה חיל-האוויר יחליף את האלופה אורנה ברביבאי וימונה לראש אכ"א.בפעם הרביעית ימלא את התפקיד החשוב קצין מחיל-האוויר. לפניו שרתו בתפקיד, האלוף רן גורן, האלוף גדעון שפר והאלוף גיל רגב, שלושתם טייסי קרב מחיל-האוויר.

תא"ל טופולנסקי (47) התגייס לקורס-טיס בשנת 1984, וסיים במגמת קרב. הוא שירת בטייסת העיט "הנמר המעופף", ולאחר מכן בטייסות ה-F-16 "העמק" ו"הקרב הראשונה". לאחר מכן, לקח חלק בצוות ההקמה של טייסת ה"רעם" (F-15I) והפך לסגן מפקד טייסת "הפטישים". הוא פיקד על טייסת ה-F-16 "אבירי הצפון", ומאוחר יותר עמד בראש מחלקת התכנון והארגון שלחיל-האוויר. כאשר קודם לתא"ל, הוא קיבל לידיו את הפיקוד על בסיס חצרים, ובו טייסת "הנמר המעופף" בה התחיל את דרכו כטייס קרב צעיר. ב-2010 מונה לראש להק אוויר, ובשנתיים האחרונות הוא עומד בראש מטה החיל, האחראי על עיצוב בניין הכוח של חיל-האוויר.

בחיל אומרים כי אין מתאים ממנו לעסוק בכח אדם. גף כוח האדם (אכ"א) נושא באחריות הצה"לית לנהל ולטפח את המשאב האנושי בצה"ל, להכין את הנוער לגיוס ולרכז את טיפול צה"ל במשימות לאומיות.

לאחרונה, בראיון לבטאון חיל-האוויר התייחס תא"ל טופולנסקי, לפיטורי האנשים בצה"ל ולציפיות שלו מהמשרתים: "בהקפי כח האדם אנחנו יורדים יחד עם כל זרועות צה"ל. צה"ל עלה בעשור הקודם באלפי אנשים ולכן צה"ל מצא עצמו גדול מאוד. חיל־האוויר גדל גם, אמנם פחות מצה"ל, אבל גם הוא נדרש להצטמצם. ללא ספק, הטיפול באנשים יהיה תחום העיסוק המרכזי שלנו ונצטרך להיפרד מאנשים טובים ברגישות המתאימה. אני מצפה מאנשינו שיהיו שותפים למשימה ויכירו את התמונה המלאה. שישמרו על הכשירות והמקצועיות שלהם, על כל אחד יהיה עומס גדול יותר ואחריות כבדה יותר. אני מצפה שהם יעשו למען הארגון, למען המשימה שיראו בשרות שליחות ואכן, מרכיב העוצמה הראשון הוא האנשים. בהתאם נצטרך לטפח ולשים אותם במרכז כדי שהמשימות החשובות שלנו יתבצעו בצורה הטובה ביותר".

 
1 | 2
 
תא"ל חגי טופולנסקי, ראש מטה חיל-האוויר ימונה לראש אכ"א
תא"ל חגי טופולנסקי, ראש מטה חיל-האוויר ימונה לראש אכ"א