יומן ארועים

Bookmark and Share
קצינים מצטיינים נחשפו לעולם החרדי פורסם בתאריך 24.04.2014
תגיות: מצטיינים , פיקוד ומנהיגות
בשנים האחרונות פועל חיל-האוויר על מנת ליצור סביבה מתאימה יותר לחייליו מהמגזר החרדי. בשבוע שעבר נערך מפגש של קצינים מצטיינים מרחבי החיל עם העולם החרדי וערכיו, על מנת להעמיק את הידע על סביבתם של החיילים החרדים
שיר גולן

מזה תקופה ארוכה פועל חיל-האוויר לשילוב מרבי של חיילים מהמגזר החרדי בשורותיו. בשבוע שעבר נערך מפגש של קצינים מצטיינים עם נקודות ציון חשובות במגזר החרדי על מנת ליצור היכרות שתסייע לקצינים בשילוב חיילים חרדים ביחידות דרך הבנת עולמם. "העולם החרדי עובר שינוי משמעותי", מסביר סא"ל ציקי שכטר, מפקד בית-הספר לפיקוד ומנהיגות. "וחשוב שאנחנו בחיל-האוויר נכיר את העולם הזה, אנחנו לומדים זאת דרך חוויה בלתי אמצעית והיכרות אישית עם החברה הזו".

המפגש נערך במסגרת סדרת מפגשים של תכנית המצוינות החילית של בית-הספר לפיקוד ולמנהיגות, ובהם לוקחים חלק כ-20 קצינים בדרגת סרן מכלל הבסיסים והמערכים בחיל ונחשפים לנושאים ותכנים שונים. במהלך היום ביקרו הקצינים בארגון "יד שרה", ארגון התנדבותי שנולד מהמגזר החרדי ומסייע לחולים בטיפול ובהשאלת ציוד רפואי, שם שמעו על מפעל התרומה האדיר ועל ערך הנתינה בעולם התורה.

בהמשך היום שמעו על פתרונות תעסוקה ועבודה לאוכלוסייה החרדית מארגון "ג'וינט" ישראל, ארגון אמריקאי הפועל ב-70 מדינות למען יהודים ובנוסף שוחחו גם עם חבר-הכנסת מטעם מפלגת ש"ס, אלי ישי, על סוגיות הנוגעות לשילוב חרדים בצה"ל ובחברה הישראלית. התחנה האחרונה בסיור הייתה ישיבת חסידות בעלז בירושלים, שם פגשו את רב הישיבה ואת הרב הראשי של פריז, בירת צרפת, אשר דנו עם המפקדים בנושא חשיבות לימוד התורה.

 
1 | 2 | 3
 
לומדים על עולמם המיוחד של החיילים החרדים בצה"ל
לומדים על עולמם המיוחד של החיילים החרדים בצה"ל