יומן ארועים

Bookmark and Share
לווין הביון "אופק 10" שוגר בהצלחה לחלל פורסם בתאריך 10.04.2014
תגיות: לוויינים , אופק (לווין) , ינ"ט , חלל
אמש שוגר בהצלחה לוויין הביון הישראלי "אופק 10" לחלל. הלוויין המתקדם מבוסס על מכ"ם ויספק למדינת ישראל יכולות צילום מתקדמות ביום ובלילה בכל תנאי מזג-האוויר. "בשונה מכל ניסוי אחר, שיגור לוויין הוא פעילות מבצעית שחייבת להצליח"
נדב ברגר

לוויין הביון "אופק 10" שוגר בהצלחה אמש באמצעות משגר מסוג "שביט" משדה הניסויים של ינ"ט (יחידת ניסויי הטילים) בבסיס חיל-האוויר במרכז הארץ. הלוויין החדש, שיוצר על ידי התעשייה האווירית ומשרד הביטחון הינו לוויין תצפית מבוסס מכ"ם בעל יכולות צילום מתקדמות ביום ובלילה בכל תנאי מזג-האוויר.

הלוויין נכנס למסלולו לפנות בוקר וכבר החל לשדר נתונים למרכז הבקרה. ברגעים אלו עובר הלוויין סדרת בדיקות שמטרתן לאמת את תקינותו ורמת ביצועי, כשבתקופה הקרובה צפוי הלוויין להתחיל לפעול באופן מבצעי מלא.

"הלוויין החדש ישפר את יכולות איסוף המודיעין של מערכת הביטחון ויביא בכך להעלאת רמת הביטחון של מדינת ישראל", סיפר לאתר חיל-האוויר רס"ן שמוליק, ראש מדור לוויינות בלהק הציוד. "אנו מביעים את הערכתינו הרבה לכלל הגופים והתעשות שלקחו חלק בתהליך".

"בשונה מכל ניסוי אחר, שיגור לוויין מהווה פעילות מבצעית לכל דבר שחייבת להצליח. לכן, לא יכולנו לקחת סיכונים מחושבים או לעשות הקלות במקומות שבניסויים אחרים זה אפשרי", אמר סא"ל רון, אמר ראש תחום ניסויים בינ"ט. "המשימה שלנו היתה לאפשר את שיגור הלוויין ולהצליח להציב אותו במסלול הנכון בחלל".