יומן ארועים

Bookmark and Share
אחריהם: חניכי התנועה ביקרו ביחידת שלדג פורסם בתאריך 18.03.2014
תגיות: למען הקהילה , ביקורים , שלדג , בסיס פלמחים
אמצעי לחימה משוכללים, טקטיקות הסתוות ותצוגת ירי צלפים – אלו חלק מהדברים שאליהם נחשפו חניכי תנועת "אחריי!" שהגיעו ליום חשיפה ביחידת "שלדג", יחידת הקומנדו של חיל-האוויר. "המטרה היא לעודד אותם לשירות משמעותי"
נדב ברגר

כ-100 מחניכי תנועת "אחריי!" התארחו השבוע ביחידת "שלדג", אשר לוחמיה ספקו להם הצצה לנעשה באחת היחידות הסודיות ביותר של חיל-האוויר. במהלך היום נחשפו החניכים לאמצעי הלחימה המתקדמים אשר נמצאים בשימוש היחידה ולמדו מעט מסודותיהם: החל בדרכים להסתוות ולצעוד לעבר האויב דרך התנסות בניווט בשטח ועד להכנת הגוף והנפש לגיוס משמעותי.

תנועת "אחריי!" עוסקת בפיתוח מנהיגות ומעורבות חברתית בקרב בני נוער ישראלים בדגש על גיוס לשירות משמעותי, כשבמהלך השנה האחרונה החלה עמותת "יוצאי שלדג" ללוות את פעילות התנועה. "בשנת 2013 החליטה העמותה שהיא רוצה לתרום גם לכלל החברה הישראלית ולא רק ליוצאי היחידה", מספר רס"ל (מיל') י', רכז הפרויקט מטעם עמותת הוותיקים. "לכן, בחרנו לעסוק בעידוד בני נוער לשירות משמעותי והשתלבותם לאחר השירות הצבאי כאזרחים טובים יותר ותורמים יותר".

לאחר שנתקבלה ההחלטה, הדרך לשיתוף הפעולה עם תנועת "אחריי!" הייתה קצרה וכיום מלווים בוגרי היחידה את התנועה באירועים רבים כמו מפגש החניכים עם לוחמי היחידה הסדירה. "המטרה שלנו היא להשפיע על הנוער ולשפר את התפיסה שלו כלפי צה"ל ושירות משמעותי בפרט", מסביר רס"ל (מיל') י'. "זה לא משנה אם הם ישרתו ביחידה שלנו, בקומנדו הימי, בחיל התותחנים או בכל מקום אחר - העיקר שכולם ישפיעו וימלאו שירות משמעותי, חוויתי ותורם".

שניים מבין הלוחמים שליוו את הנערים, החלו גם הם את דרכם לשירות משמעותי כחניכים בתנועה. "תנועת 'אחריי' היא עולם ומלואו - היא חשפה אותי לערכים, לסיפורי מורשת ולתכנים שלא הכרתי ופתחה בפני את הדלת ליחידות המיוחדות בצה"ל", מספר סמ"ר ג', אשר קיבל זימון ליום סיירות הודות לעזרת התנועה, על אף שהיה בעל נתונים שאינם מספיקים. כעת, כלוחם ביחידה המארח את חניכי התנועה הוא זוכה לסגור מעגל אישי. "חשוב להראות להם שלא משנה מה נקבע בצו הראשון, כל עוד יש מטרה - זה תלוי רק בך. התנועה עוזרת בפיתוח המוטיבציה והביטחון העצמי ומסייעת בכך להשיג את המטרה".

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
אנשי היחידה חלקו עם הצעירים על ההכנות ופיזיות והנפשיות לקראת גיוסם
אנשי היחידה חלקו עם הצעירים על ההכנות ופיזיות והנפשיות לקראת גיוסם

צילום: רז אליספור