יומן ארועים

Bookmark and Share
בתגובה לירי הרקטות: חיל-האוויר תקף בעזה פורסם בתאריך 13.03.2014
תגיות: לחימה ברצועת עזה , עזה , מטוסי תקיפה
חיל-האוויר תקף הלילה 30 מטרות בתגובה לירי עשרות הרקטות על ישובי הדרום, במטח המאסיבי ביותר מאז מבצע "עמוד ענן" לפני כשנה. שר הביטחון: "אם לא יהיה שקט בדרום, גם ברצועת עזה לא יהיה שקט"
מערכת אתר חיל-האוויר

סמוך לשעה 22:00 בלילה, תקפו כלי-טיס של חיל-האוויר 30 מטרות ברחבי רצועת עזה בתגובה למטח הרקטות הכבד שנורה אמש על ישובי הדרום, בתגובה לירי תלול המסלול האגרסיבי שספגו אמש ישובי הדרום. בנוסף, ירו אמש כוחות שריון על יעדים בדרומה ובצפונה של רצועת עזה מיד לאחר מטח הרקטות.

היום בצהריים תקפו כלי-טיס של חיל-האוויר שבע מטרות בדרום רצועת עזה, בתגובה למטחי הרקטות באשדוד ואשקלון מוקדם יותר היום.

אתמול אחר-הצהריים הותקפו ישובי הדרום על ידי ירי של עשרות רקטות שנורו מרצועת עזה. לוחמי כיפת ברזל יירטו שלוש רקטות ומנעו פגיעה בחיי אדם. שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, כינס את נציגי צה"ל ושירות הביטחון הכללי (שב"כ) להערכת מצב בעקבות ירי הרקטות המאסיבי על ישובי הדרום. "לא נאפשר לג'יהאד האסלאמי או לכל גורם אחר ברצועה לשבש את חיי אזרחי ישראל", אמר שר הביטחון אמש בערכת המצב. "כשלא יהיה שקט בדרום, גם ברצועת עזה לא יהיה שקט, באופן כזה שיגרום למחבלי הג'יהאד האסלאמי להתחרט על הירי שביצעו. חמאס הוא האחראי למתרחש ברצועה וגם הוא צריך לקחת בחשבון שלא נסבול את הירי לעברנו. אם לא יידע לאכוף שקט, גם הוא ישלם מחיר כבד".

מטח הרקטות המאסיבי אמש הוא הכבד ביותר מאז מבצע "עמוד ענן" לפני כשנה, אז ירו ארגוני הטרור ברצועה כ-1,500 רקטות לעבר ישובי הדרום. בצה"ל מבהירים כי לא יסבלו כל ניסיון פגיעה באזרחי ישראל וחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם שינסה לפגוע באזרחים.

 
1 | 2
 
צה"ל לא יסבול כל פגיעה באזרחי ישראל וחיילי צה"ל
צה"ל לא יסבול כל פגיעה באזרחי ישראל וחיילי צה"ל