יומן ארועים

Bookmark and Share
מדריכי סימולאטור מעולמות המים והשמיים נפגשים פורסם בתאריך 05.02.2014
תגיות: בסיס חצור , סימולאטורים , מדריכות סימולטור , סימולטור , סימולטורים , שיתוף פעולה
על אף השוני המהותי בין חיל-האוויר וחיל-הים, מצאו השבוע שני החילות נושא משותף: מדריכי הסימולאטורים בשני החילות נפגשו ודנו בנושאי הדרכת הלוחמים על מנת להעשיר את שיטות ההדרכה בשמיים ובין הגלים. "נותנים במה להפריה הדדית בין המדריכות"
נעמי צורף

בחיל-האוויר פועלים לחיזוק שיתופי-פעולה עם גורמים קרובים ורחוקים, ולא רק במשימות ואימונים: השבוע נפגשו מדריכי הסימולאטורים של חיל-האוויר עם מדריכי הסימולאטור ממרכזי ההדרכה והאימון בחיל-הים במטרה ללמוד זה משיטותיו של האחר ולפתח את יכולות ההדרכה בשני החילות. "המטרה המרכזית של היום הזה הייתה לתת במה להפריה הדדית בין המדריכות", מספרת סרן שירי טל, מפקדת גף חקר ופיתוח הדרכה (חופ"ה) בטייסת המאמנים. "רצינו לאפשר למדריכות והמדריכים לחקור, לשאול שאלות ולפתוח את הראש לדברים חדשים ולא מוכרים. אמנם לא ציפינו להגיע לתשובות חד-משמעיות, אבל היה חשוב לנו להציף את הדברים".

במהלך היום, דנו המשתתפים בהבדלים בין תפיסות ההדרכה בין החילות. למשל, בעוד במרכזי ההדרכה של חיל-האוויר מתחקרים עם צוותי-האוויר המשתתפים בסימולציה, במאמנים של חיל-הים נותנים למשתתפים ציון של ממש. דוגמא נוספת לשוני בין שיטות ההדרכה היא הדרישה להכנה מראש לקראת העומד להתרחש בסימולציה: בחיל-האוויר, בוחרים במרכזי ההדרכה להכין את המתאמנים בדיוק לקראת הקשיים שיעמדו בפניהם בזמן הגיחה בסימולאטור, בעוד בחיל-הים ניתנת הערכת מודיעין כללית בלבד ונכונות הפתעות רבות למתאמנים. "אנחנו רוצים להכין אותם לזמן אמת", מסבירה רב"ט רוני וינברג, מפקדת בהכשרת מאמנים בסימולאטור ספינת טילים (סטי"ל) של חיל-הים. "בזמן מבצע הם לא ידעו עם אילו סכנות יהיה עליהם להתמודד מראש. אנחנו מידעים אותם במידע הבסיסי כמו מודיעין כללי ומזג-אוויר".

על אף ההבדלים המהותיים בין שני החילות, הצליחו מארגני היום לגשר על הפערים ולגרום למשתתפים להתחבר זה לזה דרך עולם ההדרכה המשותף להם. "אני חושבת שהגדולה שבאה לידי ביטוי ביום הזה היא שבאנו ממקומות שונים מאוד, לא תמיד צד אחד הבין עד הסוף איך הצד השני פועל ובכל זאת הצלחנו לצאת מהקיבעון ולקבל זווית ראיה שונה, ללמוד ולהעשיר אחד את השני", הוסיפה רב"ט וינברג. "היום הזה בהחלט אפשר לפתוח את הראש. עלו בו נושאים רבים שלא דנו בהם והיינו שמחים להמשיך לשתף פעולה וללמוד".

 
1 | 2 | 3 | 4
 
לוחם מתאמן בסימולאטור של חיל-הים
לוחם מתאמן בסימולאטור של חיל-הים

צילום: שי לוי