יומן ארועים

Bookmark and Share
טכנאים לרגע: השוחרים הציצו לעתידם במערך פורסם בתאריך 01.01.2014
תגיות: שוחרים , חצרים , המערך הטכני
למשך שלושה ימים, לבשו שוחרי בית הספר להנדסאי תעופה שבחיפה את סרבלי המערך הטכני וסיירו בבסיס חצרים הדרומי. אנשי הבסיס ייעצו להם וחשפו אותם למקצועות השונים, בהם אולי יעסקו בעתיד. שם גם פגשו במקצוע החלומות: מכונאי מוטס
נדב ברגר

לראשונה בחייהם, לבשו שוחרי בית-הספר להנדסאי תעופה (ביסה"ת) את סרבלי המערך הטכני, שאליו הם עתידים להתגייס. במהלך השבוע שמכונה בבית-הספר "שבוע הכנף" ביקרו תלמידי מגמת החשמל בבסיס חצרים במטרה לחוות את אופי השירות בחיל-האוויר, להיחשף למקצועות והדרגים השונים ולהמשיך ולחזק את הקשר בינם לבין החיל. את הביקור החלו השוחרים ביריית פתיחה מיוחדת במינה, כשצפו בטקס הענקת הדרגות לבוגרי קורס-טיס 167, בו נערך מופע אווירי. המופע חשף בפניהם את יכולות החיל והדגיש את משמעות השירות בו. "אל תזלזלו בעבודה שלכם, היא מאוד חשובה", אמר להם סמ"ר אסי מימון, מכונאי מטוסים בבסיס שליווה את הסיור. "תחשבו שאתם מכינים מטוס ואחרי שעה הוא מטיל פצצה של טון. אם אתם עושים טעות קטנה, זה פשוט לא יעבוד".

במהלך הסיור ביקרו השוחרים בין היתר במוסך מטוסי ה"רעם" (F-15I) וה"סופה" (F-16I), בטייסת ה"פטישים" וטייסת "ציפורי המדבר", שם פגשו בסרן אייל, מכונאי מוטס במסוקי ה"ינשוף". התפקיד, אשר אליו מגיעים חיילים מצטיינים מהמערך הטכני, מהווה צוות עזר-אוויר וחיוני לביצוע כל משימה במסוקי הסער. לאורך הסיור, הביעו השוחרים את רצונם להגיע הכי גבוה שאפשר ולהצטרף למשימות החילוץ והפינוי, בהן למכונאי המוטס יש חלק מרכזי כאחראי על הכוונת הטייס והמחלצים. "השוחרים הם החיילים הכי טובים משום שהם גם חוו משמעת צבאית וגם עברו לימודים טכניים כך שלא צריך להסביר להם כל דבר", סיפר סרן אייל, שהיה בעצמו שוחר בביסה"ת. "תדעו שמחכים לכם בטייסות ובגפים. חשוב לנו שתמשיכו ללמוד, אנחנו צמאים לאנשים טובים ולמעשה רוב האוכלוסייה הבכירה מורכבת מיוצאי מסלול השוחרות".

הביקור, אשר חשף את השוחרים למסלולים השונים שעתידים להיפתח בפניהם, הפרה אותם בלבטים. בתקופה הקרובה, יהיה עליהם לבחור האם להתגייס לחיל-האוויר או להמשיך ללימודים על תיכוניים שיזכו אותם בתואר הנדסאי במימון הצבא. "מצד אחד הביקור עורר בנו מוטיבציה להתגייס כבר עכשיו ולהצטרף לחיל, ומצד שני הבנו שתואר הנדסאי יקדם אותנו מהר יותר במסלול הצבאי והאזרחי", הם שיתפו.

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
לשבוע: החליפו את המדים בסרבלים
לשבוע: החליפו את המדים בסרבלים