יומן ארועים

Bookmark and Share
בידיים טובות: חילץ את מפקדו מקורס-הטיס פורסם בתאריך 05.12.2013
תגיות: חילוצים , טייסת "ציפורי המדבר"
כאשר סגן איל, טייס בטייסת "ציפורי המדבר" נכנס אתמול אל מסוק ה"ינשוף" והמריא לגיחת חילוץ מטיילים בערבה, הוא לא ידע שמדובר במפקדו לשעבר מתקופת בית-הספר לטיסה, סרן אוהד. הפצוע הועבר להמשך טיפול בבית-החולים
לילך גונן

אתמול, יצאו צוות של מסוק "ינשוף" (בלק-הוק) מטייסת "ציפורי המדבר" בבסיס חצרים למשימת חילוץ שגרתית לכאורה. אלא שכשהגיעו לשטח החילוץ בדרום הארץ, הופתע, סגן איל, קברניט המסוק, לגלות כי המטייל הפצוע שנזקק לפינוי מוסק הוא מפקדו לשעבר מבית-הספר לטיסה, סרן אוהד. "נחתנו בשטח וזיהינו את המטיילים שהיו אתו, שאחד מהם גם הוא טייס מסוקים. ואז המכונאי המוטס אמר לנו שהפצוע זה אוהד", מספר סגן איל. "זה לא היה מלחיץ, כי הבנתי שהוא בהכרה ושאין כאן עניין של סכנת חיים".

סרן אוהד, טייס בטייסת "החרב המתהפכת" היה מפקדו של סגן איל בשלב האחרון בקורס-הטיס, והקנה לו ולחבריו לקורס מיומנויות נדרשות בהטסת מסוקים. הוא נפצע באורח בינוני אתמול במהלך טיול באזור הערבה, ובעקבות כך הוזנק מסוק סער ועליו צוות של 669, כפי שגם מוזנק הוא עצמו כאשר נמצא בכוננות בטייסת. "יחידת החילוץ ערבה הגיעה אליו לפנינו, הם נתנו לו טיפול ראשוני והבינו שיש כאן צורך בפינוי מוסק, הזניקו אותנו והמראנו מחצרים לכיוון הערבה", אמר רס"ן אורי, שישב לצד סגן איל בתא-הטיס. "האנשים מיחידת החילוץ הכווינו אותנו, נחתנו ופרקנו את המחלצים של 669. לא ידענו בכלל שמדובר באיש צוות-אוויר עד שנחתנו, גילינו את זה רק על הקרקע".

במהלך השנה מוזנקות טייסות המסוקים של חיל-האוויר בליווי לוחמי יחידת החילוץ והפינוי בהיטס (669) לעשרות משימות חילוץ מטיילים שנפצעו ואינם יכולים להגיע לקבלת טיפול רפואי בבתי-החולים, אלא בפינוי מוסק. צוותי המסוקים מפני את המטיילים הפצועים מנקודת הפציעה לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ברחבי הארץ.

 
1 | 2
 
"נחתנו בשטח וזיהינו את המטיילים שהיו אתו, שאחד מהם גם הוא טייס מסוקים. ואז המכונאי המוטס אמר לנו שהפצוע זה אוהד"
"נחתנו בשטח וזיהינו את המטיילים שהיו אתו, שאחד מהם גם הוא טייס מסוקים. ואז המכונאי המוטס אמר לנו שהפצוע זה אוהד"