יומן ארועים

Bookmark and Share
טיסה ראשונה ב"שמשון": צוות ההקמה באוויר פורסם בתאריך 15.10.2013
תגיות: שמשון , בסיס נבטים
לאחר לימודים עיוניים ו-130 שעות טיסה בסימולטור, צוותי ההקמה של טייסת ה"שמשון" הטיסו בפעם הראשונה את מטוס ההרקולס C-130J, הגרסה האמריקאית למטוס ה"שמשון" החדיש שיגיע לחיל-האוויר הישראלי בשנה הבאה
שני פומס

בשבוע שעבר, המריא מטוס הרקולס C130-J מבסיס האם שלו בארקנסו. אלא שהפעם, בתא הטייס של המטוס, היו צוותים מחיל-האוויר הישראלי. מטוס ה-C-130J, הוא הגרסה האמריקאית למטוס ה"שמשון" שישרת בחיל-האוויר הישראלי החל מהשנה הבאה, לאחר שיותקנו עליו המערכות הישראליות הייחודיות לו.

הצוותים הישראלים שהגיעו לבסיס ליטל-רוק האמריקאי הם צוות ההקמה של טייסת ה"שמשון" החדשה שתקום בבסיס נבטים הדרומי, ועבורם מדובר בצעד משמעותי: במהלך החודשים האחרונים הם שוהים בבסיס האמריקאי לצורך הסבה על מטוסי ה"שמשון" לקראת הגעתם ארצה, ועד כה עברו הדרכות עיוניות ועוד כ-130 שעות טיסה בסימולטור. הטסת המטוס בשבוע שעבר היא הצעד הראשון בשלב האחרון של ההסבה שבסיומה הם יוכשרו להיות צוותי-אוויר במטוס החדיש. "התרגשנו. לטוס אחרי כל כך הרבה זמן שאתה מצפה לזה, הייתה חוויה נהדרת", תיאר סא"ל אורי, מפקדה לעתיד של טייסת השמשונים שתהיה בנבטים. "המטוס הוא כל מה שמספרים עליו, הוא חזק. אתה חש שיש לך כל כך הרבה כוח נוסף על מה שצריך. אתה מקבל המון נתונים לטוס מדויק: ידע על מיקום וכיוון הטיסה, תחושה מדהימה. הוא מרגיש כמו קרנף בהטסה הבסיסית, את זה לא לקחו ממנו. רק שיפרו אותו בהרבה".

 
1 | 2 | 3
 
אחרי 130 שעות בסימולטור, יצאו הצוותים הישראלים לגיחה ראשונה
אחרי 130 שעות בסימולטור, יצאו הצוותים הישראלים לגיחה ראשונה