יומן ארועים

Bookmark and Share
חדש בחיל: סימולטור לטיסה במבנה פורסם בתאריך 07.10.2013
תגיות: סימולאטורים , סימולטור , מדריכות סימולטור , בסיס חצור
בשבוע שעבר יצא לדרך הסימולטור החדש והמתקדם לאימון משימתי בטיסת "מאמני הקרב" בחצור. בסימולטור החדשני יתאמנו מספר צוותי-אוויר בשיתוף כמבנה טס של ממש ויתרגלו גם על הקרקע משימות מורכבות ושיתוף פעולה
שיר כהן

כמו ברגעים הראשונים שלאחר טיסה, האווירה במסדרונות טייסת המאמנים הופכת למתוחה ורצינית לאחר הנחיתה והיציאה מכלי-הטיס. אנשי צוות-האוויר הממוקדים לא מחכים לתחקיר וכבר מתחילים לדון בסימולציית הטיסה במאמן החדש שנפתח לאחרונה בבסיס חצור, שמדמה טיסה של כמה צוותים במבנה. "במאמנים אחרים, הטיסה היא של איש צוות-אוויר אחד בלבד ולכן גם הביקורת היא עצמית", מספרת סמל לידור סנדק, מדריכת סימולטור במרכז. "אבל פה מדובר באימון משימתי של מספר צוותים, אז האווירה בקשר והתחקיר שלאחר מעשה מורכבים הרבה יותר".

בדרך כלל, אימון משותף שכזה נערך רק בשמי המדינה, שם מתרגלים צוותי-האוויר טיסה במבנה ומשימות מורכבות. אלה שבאמצעות המאמן המשימתי החדש של חברת "אלביט" שהוצב בבסיס חצור, יכולים צוותי-האוויר להתאמן בטיסה מורכבת ומציאותית גם על הקרקע. בכל אחד מארבעת תאי-הטייס יש מסך הקרנה עגול שממחיש את תחושת הרחיפה מעל הקרקע, והופך את האימון למציאותי ומוחשי. בנוסף, יכולים הצוותים לדבר זה עם זה בקשר ולחוות את המשימה כמעט כמו באוויר.

את אימוני הסימולציה מעבירות מדריכות סימולטור צעירות שעוברות הכשרה ארוכה ומפרכת. מדריכות המאמן המשימתי נבחרות על ידי מפקד המרכז באופן אישי על מנת להבטיח את התאמתן לגרסה החדשנית של הסימולטורים. "המדריכות שמגיעות אלינו צריכות אופי קצת שונה, הבנה קצת אחרת והתנהגות קצת שונה", מסביר רס"ן ל', מפקד המרכז. "כל מדריכה אצלנו צריכה להבין לא רק את המטוס עצמו אלא את העולם המבצעי, וזה משהו שגם לאנשי צוות-אוויר לוקח זמן רב ללמוד ולהבין".

 
1 | 2 | 3
 
המאמן המשימתי החדש מאפשר לצוותי-האוויר לתרגל משימות כשהם במבנה טיסה, ממש כמו באוויר
המאמן המשימתי החדש מאפשר לצוותי-האוויר לתרגל משימות כשהם במבנה טיסה, ממש כמו באוויר