יומן ארועים

Bookmark and Share
טייסות הסופה חוזרות להתאמן פורסם בתאריך 16.09.2013
תגיות: סופה (F-16I) , תרגילים ואימונים
חודשיים חלפו מאז קרקוע מערך ה"סופה" בעקבות נטישת שני אנשי-הצוות ביולי האחרון, וכעת הן חוזרות לטוס. כחלק מתהליך שבוצע בהדרגתיות, ערכו בשבוע שעבר טייסות ה"סופה" בבסיס רמון אימונים ראשונים מאז הקרקוע. "זה כמו ספורטאי שצריך לחזור לכושר"
שיר גולן

לאחר חודשיים של קרקוע, ה"סופות" חוזרות לאוויר: אימון ראשון נערך בטייסות ה"סופה" (F-16I) בבסיס רמון מאז נטישת שני אנשי צוות-האוויר מעל הים בחודש יולי האחרון. "חזרה לטיסה היא תהליך מורכב, כמו שספורטאי שצריך לחזור לכושר", אומר רס"ן דור, סגן מפקד טייסת "האחת" בבסיס רמון. "לכן ערכנו הדרכות רענון ועדכנו את תכנית האימונים שלנו כדי לחזור לכשירות מבצעית".

האימון נפתח בתרגול היסודות, בו מתרגלים הצוותים קרבות אוויר-אוויר. לאחר מכן הם יוצאים למתארים מורכבים תוך שימוש בחימוש חכם ואף מתרגלים תדלוק אווירי. "החזרה לטיסה נעשית בשלבים", מסביר רס"ן רועי, סגן מפקד טייסת "העטלף" בבסיס רמון. "מיומנות הטיסה מתרעננת מאימון לאימון וכך גם ההתמודדות עם עומס משימות באוויר. חשוב להחזיר לעניינים בהדרגה את כל צוותי-האוויר, גם הסדירים וגם המילואים".

ולא רק באוויר מורגשת החזרה לשגרה: בגף הטכני של טייסות ה"סופה" ממהרים להכין את המטוסים לגיחות בזמן קצר ובמקצועיות רבה, אחרי חודשיים של פגרה. "ביום הראשון של הטיסות ראו ברק בעיניים של הטכנאים", משחזר רס"ן ליאור, קצין טכני בטייסת. "החיילים רצו לחזור לתפקיד ולמלא את הייעוד שלהם ועושים זאת בסיפוק ובגאווה".

בחודש יולי האחרון כבה המנוע של מטוס "סופה" בעודו באוויר ואנשי הצוות נטשו בהתאם לנהלים וחולצו בשלום. בעקבות התאונה הורה מפקד חיל-האוויר על קרקוע מערך ה"סופה" ועל חקירת נסיבות התאונה. ככל תקלה טכנית במנועי המטוס היא שהובילה לכיבוי מנועי המטוס.

 
1 | 2 | 3 | 4
 

צילום: גיא אשש