יומן ארועים

Bookmark and Share
בסימן 40 שנה למלחמת יוה"כ: מערך הבקרה זוכר את חלליו פורסם בתאריך 03.09.2013
תגיות: מערך הבקרה , חללים
בטקס שנערך אמש, התכנסו מפקדי עבר וחיילים בהווה ממערך הבקרה לזכור את 37 בניו ביער המגנים. בטקס ציינו 40 שנה למלחמת יום הכיפורים, בה נפלו עשרה חללים המערך. "אנו מתבססים על העבר והמורשת בשביל היכולות שלנו בעתיד"
שני פומס | צילום: גיא אשש

37 חללים שכל מערך הבקרה של חיל-האוויר בכל 65 שנותיו. למרות השנים הרבות שחלפו והשינויים במערך, הקשר בין אנשי המערך למשפחות השכולות מתקיים גם היום ואתמול נערך ביער המגנים הטקס השנתי לזכר כל אותם חללים. אל הטקס הוזמנו המשפחות השכולות, בכירי המערך ומפקדי עבר, וכמו כן גם בקרים צעירים המשרתים בו כיום. "למפגש בין אנשי העבר לדור ההמשך יש חשיבות רבה. הזהות שלנו לא התחילה מעכשיו ואנו מתבססים על העבר והמורשת בשביל היכולות שלנו בעתיד", אמר אל"ם רן תורג'מן, מפקד המערך.

ביער המגנים ממוקמת האנדרטה לזכר החללים ולצידה מתקיים הטקס מדי שנה. במלאת 40 שנים למלחמת יום הכיפורים עלתה לנאום בשם המשפחות מרים, אחות של סמ"ר קובי חפץ ז"ל, אחד מעשרת החללים שנהרגו באותה מלחמה. סמ"ר קובי חפץ ז"ל היה טכנאי מכ"ם בחיל ונהרג בערב הראשון של המלחמה, כאשר יחידת הבקרה 528 שהייתה ממוקמת בהר צפרא בסיני הופצצה על ידי טיל קלט. "40 שנה זאת תקופת חיים ארוכה ומשמעותית. בעיני המשפחות, המלחמה הזאת היא אירוע מכונן ומעצב שהשפיע על חייהם והשקפת עולמם", שיתפה אחותו.

הטקס נפתח עם הקראת שמותיהם של כל הנופלים והנחת פרחים לצד פינת הזיכרון עם תמונותיהם. עם סיום הטקס השנתי, לא תם הקשר של מערך הבקרה עם משפחות הנופלים. "לכל יחידה בתוך עצמה יש אירועי אזכרה והיא מלווה את המשפחות השכולות. יש לכך משמעות ללכידות המערך ולמורשת שלו", הסביר רס"ן טל, מפקד יחידת הגילוי אשר ארגנה את הטקס.

 
1 | 2 | 3 | 4 | 5
 
מערך הבקרה התכנס אמש והרכין ראש לזכר 37 חלליו
מערך הבקרה התכנס אמש והרכין ראש לזכר 37 חלליו