יומן ארועים

Bookmark and Share
הגף הטכני של טייסת ה"שמשון" יוצא לדרך פורסם בתאריך 21.08.2013
תגיות: שמשון , בסיס נבטים , המערך הטכני
בעוד צוותי-אוויר של טייסת ה"שמשון" העתידית נמצא בהסבה בארה"ב, בארץ החלה העבודה על הגף הטכני של הטייסת: תשתיות הוקמו וגויס גרעין הקמה. בניגוד לעבר, בגף הטכני של ה"שמשון" יעבדו טכנאים-חיילים בלבד, ללא עזרה מגורמי אחזקה חיצוניים
שני פומס

בנייה של טייסת חדשה היא תהליך ארוך ומורכב, במיוחד כשמדובר במטוס חדש בחיל-האוויר הישראלי. בבסיס נבטים עומלים בימים אלה על הקמת טייסת ה"שמשון" בשנה הקרובה: בעוד צוותי-האוויר עוברים הסבה בארה"ב, החלה גם הקמתו של הגף הטכני של הטייסת. בשבועיים האחרונים נחנכו תשתיות ראשונות המיועדות עבור הגף, שכוללות בתוכן מבנים לטכנאים ומשרדים, בהן יעבדו הטכנאים ביום-יום בטייסת ה"שמשון" שעתידה לקום.

בנוסף להקמת התשתיות, הוקם גרעין הקמה ראשון לגף הטכני של הטייסת המורכב מ-13 אנשי מקצוע, ובקרוב יתקיים גיוס נוסף לגף החדש, כשהטכנאים נבחרים בקפידה. "הקבלה לגף הטכני של ה"שמשון" מותנית במבחן באנגלית, ומעבר שתי ועדות קבלה: אחת בראשות מפקד טייסת התחזוקה בבסיס, ואחת בראשות מפקד הבסיס עצמו", מסביר רס"ן רועי מימון, קצין טכני בצוות ההקמה של ה"שמשון".

בנייתו של הגף הטכני של הטייסת החדשה החלה כבר בינואר 2013, ודרשה מאפיינים ייחודיים בעולם האחזקה בחיל. "זאת הפעם הראשונה שבה חיל-האוויר אחראי בלעדי על תחום האחזקה, ולצורך כך בנה גף טכני לעולם התובלה הכבדה. לא יהיו גורמי אחזקה חיצוניים ל'שמשון', אנחנו נתחזק אותו באופן מלא", מבטיח רס"ן מימון. " זה תהליך שהוא מצד אחד מיוחד, ומהצד השני מורכב. אנחנו מסתמכים על בנייה עצמית בכל נושא האחזקה של המטוס, ובסוף השנה נצא לחו"ל לשלושה חודשים להכשרה עליו".

טייסת ה"שמשון" עתידה לנחות בבסיס נבטים בשנה הקרובה, וההכנות בשיאן
טייסת ה"שמשון" עתידה לנחות בבסיס נבטים בשנה הקרובה, וההכנות בשיאן